Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Rimel Lekesi Nasıl Çıkar?

Kadınların göz makyajlarında mutlaka kullandıkları ürünlerden bir tanesi rimel. Kirpiklerin daha dolgun görünmesini sağlayan rimeller kadınlar için adeta vazgeçilmez. Ancak bu kadar fazla kullanıldıkları için sık sık çeşitli kazalara da sebep oluyorlar. Rimeller bazen dökülerek bazen de bulaşarak eşyaları ya da kıyafetleri lekeleyebiliyorlar. Fakat bir hayli zorlu olan bu lekeleri doğal yöntemlerle ya da evde de çıkarmak mümkün.

Kıyafetten Rimel Lekesi Nasıl Çıkar?

Bazı makyaj malzemleri lekeleri kolay çıkar bazıları zor çıkar. Rimel lekeleri de zor çıkan lekelerdendir. Bu zor lekeleri kıyafetlerimizin çöpe gitmemesi için çıkarmamız gerekir. Lekeleri çıkarırken değişik etkili yöntemler kullanabiliriz. Rimel lekelerinin çıkması için en önemli etken süre mevzusudur. Lekeye hemen müdahale edilmesi gerekir. Böyle bir durumda lekenin üzerine ilk başta gliserin ya da vazelin sürmemiz gerekmektedir. Gliserin ya da vazelin lekeyi yumuşatır ve daha kolay çıkmasını sağlar. Lekeye müdahale ettikten sonra kıyafetinizin yıkama talimatlarına göre yıkayıp kurumaya bırakınız. Diğer etkili bir yöntem ise çamaşır suyudur. Kıyafetinizde rimel lekesi yayılabilir. Leke yayıldığında çamaşır suyunu döküp lekeyi iyice ovalamamız gerekir. Çamaşır suyu kıyafetinize zarar verebilir bu konuda dikkatli olmanız gerekir.

Süt ile temizleme işlemi de kullanılabilir. Rimel lekesinin büyüklüğüne göre bir süt miktarını bir kaba koyalım ve lekeli kısmı sütün içine batıralım. 10 dakika kadar bir süre bekleyelim. Leke bu şekilde yumuşamış olacaktır. Leke yumuşadıktan sonra kıyafetinizin yıkama koşullarına göre yıkarsanız lekenin geçtiğini göreceksiniz. Rimel lekesini geçirmek için diğer bir yöntem ise klorin ve su ile temizleme yöntemidir. Leke oluştuktan sonra klorin ve sıcak su ile birlikte bir karışım hazırlayın. Bu karışımın çamaşır suyu kıvamında olmasına dikkat etmemiz gerekir. Bu hazırladığımız karışımla kıyafetimizi iyice yıkayıp durulayın.

Kurumuş Rimel Lekesi Nasıl Çıkar?

Makyaj malzemelerinin lekesi çıkarılabilecek lekelerdir. Fakat rimel lekesi çıkarılması biraz daha zor lekedir. Kurumuş bir rimel lekesi olsa da çamaşır suyu rimel lekesi çıkarması konusunda gayet başarılıdır. Kurumuş rimel lekesinin üzerine çamaşır suyuyla ovaladığımızda ve sonra yıkadığımızda gözle görülür şekilde geçtiğini göreceksiniz. Bu lekeyi çıkarmak için makyaj çıkarıcı malzemede kullanılabilir ama kullandıktan sonra hemen yıkamanız önemlidir. Makyaj çıkarma malzemesi iz bırakmaması için hemen yıkanması gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.