Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Rutubet Kanser Yapar Mı?

Artık ne yazık ki yediğimiz gıdalardaki besin değeri giderek azaldığı için vücudumuzu dayanıklılığı da bir o kadar azalıyor. Bunun için alınan önlemler ise oldukça yetersiz kalıyor. Gerek yaşadığımız ortamda gerek yediğimiz besinlerde sağlığımızı tehdit edecek birçok unsur bulunuyor. Bunlardan biri de en çok vakit geçirdiğimiz alanlarda bulunan rutubet. Rutubet insanların sağlığını oldukça olumsuz etkiliyor. Her ne kadar dış faktör olarak görünse de her soluğumuzda iç faktör kadar sağlığımız etkileniyor. Rutubet özellikle evlerimizde bulunan ve önüne geçilmediği takdirde ciddi sağlık sorunları ortaya çıkmasına neden olan bir nem türü.

Nemli ortamlarda bakterilerin oluşumu daha da hızlanır. Ve küf mantarları da bu ortamlarda çoğalır. Evin belli duvarlarında küfler oluşmaya ve yayılmaya başlar. Bu da enfeksiyona sebep olarak birçok hastalığın da habercisi olur. Nemli ortamların ve sonrasında da rutubetin üzerinde yapılan araştırmalara göre kalıcı birçok solunum hastalığının sebebinin bu olduğu ortaya çıkmıştır.

Rutubet Kansere Neden Olur Mu?

Rutubet üzerinde yapılan araştırmalar birçok enfeksiyon sebepli ortaya çıkan hastalığa sebep olduğunu vurguluyor. Eğer kişi buna bir önlem almazsa elbette kanser yapan hücreler bu ortama ayak uydurarak kişinin bağışıklık sistemini sarsmak isteyecektir. Bunun için alınması gerekilen önlemlerden biri rutubet içeren duvarların yalıtımının su geçirmez olması gerektiğidir. Bu şekilde bina hem rutubet oluşumunu engelleyerek hem de olası doğal afetlere karşı da sizleri koruyacaktır. Eğer kişi rutubet için gerekli önlemler almıyor ve bununla beraber neredeyse gününün tamamını burada geçiriyorsa kişi de solunum hastalıkları ortaya çıkması muhtemeldir. Bunun devamında kişi solunuma bağlı olarak kanser türlerinin de ortaya çıkması oldukça doğaldır. Küflerin yaymış olduğu bazı organik maddeler kişinin çeşitli ataklar geçirmesine neden olabilir. Bu bir burun akıntısı ya da bir hapşırma olarak kişi de görülür. Bazen nefesin yetersiz geldiğini de hissedebilirsiniz. Bu noktaya varmadan kişi mutlaka önlemini almalıdır. Aksi halde evde tüm fertlerin bundan olumsuz etkileneceğine şüphe yoktur. Kanser davetiyesi çıkaran küfler için gerekli yalıtımı yaptırmalısınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.