Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Sabah Seks Yapmanın Faydaları

Uzmanlar sabah seksinin faydalarını saymakla bitiremiyor. Hayat koşuşturmacısında her sabah duymaktan hoşlanmadığınız o alarm sesleriyle uyanıyor ve bir robot gibi her gün aynı şeyleri tekrarlayarak hazırlanıp işinizin başına gidiyorsunuz. Zaten uykunuzu alamamış bir sabah cinsel ilişki, sonrasında duş almak, hazırlanmak ve kendinizi hayatın içine bırakmak tabi ki kulağa çok zor geliyor olabilir. Ama emin olun sabah seksinin size, partnerinize ve ilişkinize sağlayacağı faydaları okuduktan sonra ona zaman ayırmaya çalışacaksınız. Öyle ki sabah yarım saat daha erken uyanmak, sevdiğiniz insanı hissetmek, kendinizi rahatlatmak ve güne aşk ile başlamak eminiz ki gününüzün geri kalanını daha yaşanılır hale getirecektir.

Özellikle partneriniz uyanmadan önce sizin kokunuzu almasını sağlamanızdan daha güzel bir başlangıç olamaz. Peki uzmanların her fırsatta söylediği, sabah seksinin kişiye ve kişinin vücuda faydaları neler?

Sabah Seks Yapmanın Faydaları Nelerdir?

1. Testosteron Daha Yüksek Olur


Erkekler yaradılışları gereği sabah uyandıkları gibi seks yapmaya programlanmışlardır. Uyandıkları andan biriken testosteronları sayesinde daha kolay ereksiyon olurlar. Sabah yapılan seks testosteronların artmasını sağlıyor.

2. Güne Mutlu Başlamanızı Sağlar


Yataktan çıkıp hazırlanmaya başlamanız ile birlikte biliyorsunuz ki gün sizin için pek de kolay geçmeyecek. O yüzden neden yataktan çıkmadan önce kendinizi ve partnerinizi mutlu etmiyorsunuz. Hem böylelikle günün ilerleyen saatlerinde de daha mutlu olursunuz ve partnerinizi mutlu ettiğinizi bilmek de kendinize daha fazla güvenmenizi sağlayacaktır. Tabii partnerinizin sizi mutlu etmesi de partnerinize olan güveninizi mutlaka arttıracaktır.

3. Daha Yaratıcı Olursunuz


Seks ile ilgili birçok araştırma yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Yapılan bazı araştırmalar ise sabah uyandığında sekse vakit ayırmayan kişilerin günün geri kalanında mutlaka seks düşünmesinin orantılı olduğunu söylemekte. Hal böyle olunca da kişi sabah seks yapmadan yataktan ayrıldığında işine gereken önemi verememeye başlıyor. Yaratıcılığı da körelmiş oluyor. Eğer bu aralar işinizde kendinizi yeterli kadar aktif göremiyorsanız sanırım artık yapmanız gerekeni biliyorsunuz.

4. Kendinizi Güzel Hissettirir


Bu maddemiz her ne kadar kadınlarla ilgili gibi görünse de biliyoruz ki erkekler de kendilerine çok özen göstermeye başladılar. O zaman size küçük bir ipucu; sabah seksi saçlarınızı ve cildinizi yani kısaca sizi güzelleştirir. Peki nasıl mı? Hemen açıklıyoruz; saç ve cilt güzelleştiren östrojen hormonu cinsel ilişki sırasında tavan yapacağından aynaya baktığınızda daha canlı ve daha güzel bir vücut görebilirsiniz. Bunun kendinize olan güveni arttıracağını da söylememize gerek yok sanırım. Kim güzel olmayı istemez ki!

5. Depresif Hallerden Uzaklaştırır

Sabah uyanmanızla birlikte sevdiğiniz insanı hissetmek, kendinizi ona bırakmanız vücudunuzda serotonin salgılanmasını sağlayacaktır. Bu da birçok antideprasanın içinde bulunan ve yeni nöron üretimine yardımcı olan bir hormon. Yani sabah hem sevdiğiniz insanı mutlu ederken kendinizi de depresyondan uzaklaştırabilirsiniz. Bir taşla, iki kuş!

6. Sabah Sporuna Gerek Kalmaz

Seksin çok iyi bir kalori yakma aracı olduğunu biliyoruz. Sabahları da sağlıklı bir insanın mutlaka spor yapması gerektiğini de biliyoruz. O zaman neden sabah seksi ile bütün kaslarınızı çalıştırmıyorsunuz? Böylelikle hem sabah sporu yapmış olursunuz, hem zayıflarsınız hem de yataktan çok dinç bir şekilde çıkmış olursunuz.

7. Immunoglobulina Salgılarsınız

Sabah seksi bu antikorun salgılanmasına yardımcı olur. Peki bu antikorun bize faydası ne? Bu antikor vücudumuzun bağışıklık sistemiyle doğrudan alakalı bir antikor. Öyle ki daha güçlü bir bağışıklık sisteminizin olması için bu antikordan yüksek miktarda sahip olmanız gerekir. İşte sabah seksi de bu antikorun vücudunuza salgılanmasına yardımcı olur.

8. İlişkinizi Güçlendirir


Çoğu çift seks için en doğru saatin gece saatleri olduğunu düşünür. Özellikle böyle düşünen çiftlerde seksin karanlık veya loş bir ışıkta partnerinizi çok fazla görmeden yapıldığı da araştırmalar sonucu ortaya konmuştur. Fakat yorganın altına ya da karanlığa saklanılarak yaşanılan bir cinsel ilişkinin duygusal ilişkiye zarar verdiğini söylemeden geçemeyiz. Çiftler arasındaki güveni zedelediğini düşünülen bu cinsel ilişki tarzı uzmanlar tarafından çok da kabul edilen bir çeşit değil. Her ne kadar bazı çiftler partnerinden çekindiğini, utandığını savunsa da partnerinizi görmek o anı tam anlamıyla yaşamak ilişkinizi güçlendireceği gibi partnerinize olan güveninizi de artıracaktır. Tabi siz kendi cinsel hayatınız ve bu konuda en doğrusunu siz bilirsiniz fakat araştırmalara da kulak vermeniz size daha iyi gelecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.