Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Saç Bakımında Çam Terebentin Yağı Kullanımı

Saç bakımında çok önemli bir yere sahip olan bu yağ, saç dökülmesinden saç uzamasına kadar birçok alanda saça fayda sağlıyor. Bu mucizevi ürün çeşitli kullanım yöntemleri ile doğal bir şekilde saçlarınıza bakım yapar. Çam terebentin yağını evde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı hiçbir kimyasala maruz bırakmadan canlandırabilir ve saç dökülmelerini azaltabilirsiniz. Çam terebentin yağının en büyük etkisi kimyasal şampuanla yıkanan saçtaki şampuanın olumsuz yönlerini yok etmesidir.

Çam Terebentin Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

 • Çam Terebentin Yağı saç dökülmelerine, saçlardaki kepeklenmeyi adeta kökten çözen bir yağdır.
 • Kafa derisini nemli tutarak saç köklerini besliyor. Bu yağla beslenen saçlar çok daha güçlü ve dolgun çıkıyor.
 • Saçlarda bulunan mat sağlıksız görüntüyü tamamen silerek doğal ve hacimli bir görüntü sunuyor.
 • Eğer şampuan ile birlikte çam terebentin yağı kullanılırsa, şampuanın içinde bulundurduğu kimyasalların zararlı etkisini saçlarınızdan uzaklaştırıyor.
 • Eğer saçlarınız yavaş uzuyor ise bu yağı kullanarak saç uzama sürenizi kısaltabilirsiniz. Bu yağı kullandığınız süre saçlar 2 kata kadar hızlı uzayacaktır.
 • Saçlarınızıdaki koparak dökülme sorununda çözüyor. Hasar görmüş ve incelmiş saç tellerini onararak saçları güçlendiriyor. 

Saç Bakımında Çam Terebentin Yağı Nasıl Kullanılır?

1. Şampuan İle Beraber Kullanmak

Saçlarınızı yıkamak için kullandığınız şampuanın içine 20-25 damla kadar çam terebentin yağı ekleyin. Ekleme işleminden sonra şampuan kutusunu 1 dakika boyunca çalkalayın. Çam terebentin yağı kullanımında en kolay yöntem şampuan ile beraber kullanmaktır. Ve bu yağın saçınıza hiçbir yan etkiside bulunmuyor. Ancak gözle teması gözü yakabileceğinden dolayı kullanımında dikkat etmenizde fayda var. Temas halinde bol suyla yıkayın.

2. Badem Yağı İle Beraber Kullanmak

Boş bir şişeye iki yağıda ekleyin. Burada dikkat etmeniz gereken nokta her iki yağdandan eşit miktarda karıştırmak. Eşit miktarda oluşturulmuş olan karışımı saçlarınızın tüm bölgelerine yedirerek sürün. Karışımı saç köklerine masaj şeklinde uygulayın. Daha sonra evinizde bulunan streç film yardımı ile saçlarınızı sarıp üzerini havlu ile örtün. Bu karışımı yaklaşık olarak 3 saat saçınızda bekletin. Beklemenin ardından saçlarınızı tekrar ılık, sıcak su arası bir suda durulayın. Bu karışımı ayda 2 ya da 3 kez uyguladığınız taktirde harika parlak sağlıklı ve güzel saçlara kavuşabileceksiniz.

3. Badem Yağı, Fındık yağı, Ceviz Yağı ile Karıştırıp Kullanmak

Bu karışımı saçlarınıza uyguladığınız takdirde saçlarınızdaki uzama miktarı sizi şaşırtacak seviyeye ulaşacaktır. Bu karışımı uygulamak için boş ve temiz bir şişeye yukarıda olduğu gibi 4 karışımdan eşit miktarda ekleyin. Bu karışımı saçlarınızın her bölgesine eşit şekilde sürün. Daha sonra saç köklerine karışımı masaj şeklinde yedirin. Saçlarınızı streç film yardımı ile sarın. 2 saat karışımı saçlarınızda beklettikten sonra saçlarınızı sıcak su ile durulayın. Bu işlemleri uyguladığınız taktirde parlak, dolgun ve çok hızlı uzayan saçlara kavuşabilirsiniz.

4. Portakal Yağı, Defne Uçuğu Yaprağı ile Karıştırıp Kullanmak

Bu 3’ünü karıştırarak saçlarınız için mucizevi bir karışım hazırlayabilirsiniz. Bu karışımın saçlara faydası saymakla bitmiyor. En önemli faydası yağlı ve cansız saç sorununu kökünden çözmesidir. Bu karışımı saçlarınızı önünüze alarak uygulayın. Saç köklerine bu karışımı uygulamayın. Saç köklerinde tahrişe neden olabilir. Saçlarınızı önünüze aldıktan sonra tarak yardımı ile saçlarınızı tarayın. Daha sonra havlu yardımı ile saçlarınızı sarıp 3, 4 saat bekleyin. Bu süreyi bekledikten sonra saçlarınızı güzelce durulayın. Ayda 2 3 kez bu işlemini uyguladığınız takdirde çok canlı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz. Gözle temas ettirmemeye çok dikkat edin.

Çam Terebentin Yağı Kullanırken Dikkat Edilecek Noktalar

 • Çam terebentin yağı tek başına uygulanmaması gereken bir yağdır. Çok güçlü olduğundan dolayı saç derisinde tahrişe, dökülmelere sebep olur. Bunun için her zaman çam terebentin yağı kullanılırken yanında yumuşatıcı etkiye sahip diğer bir yağla beraber karıştırılması gerekiyor.
 • Sonrasında küçük çocukların gözle temas ettirme şansı bulunduğundan dolayı kesinlikle küçük çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalı, gözle temas halinde bulundurulduğu anda bol su ile yıkamalı ve en yakın sağlık kuruluşuna gitmeniz sizin için yararlı olacaktır.
 • Cildi hassas olan kişiler badem yağı dahi kullansa çam terebentin yağından uzak durması gerekiyor. Kafa derisinde tahrişe neden olabilir. Cildi hassas olan kişilerin bir sene içerisinde bu yağı badem yağı ile karıştırarak en fazla 2 kere uygulaması gerekiyor.
 • Eğer cildinizin hassas olup olmadığından emin olamadıysanız elinizin görülmeyen bir kısmında çok ufak bir miktar uygulayın. 24 saat geçtikten sonra elinizde herhangi bir tahriş yanma kızarıklık yoksa çam terebentin yağını kullanabilirsiniz.
 • Akciğer ve böbrek rahatsızlığı olan kişiler bu yağı kullanmamalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.