Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Saç Fiberi Nedir?

Dış görünüşümüz bakımlı ve mükemmel olduğumuzun en büyük göstergesidir. Kusursuz bir dış görünüm bizi daha çekici yapar. Bu sayede etraftaki tüm dikkatleri üstümüze toplarız. Dış görünüşümüzü etkileyen en önemli faktörlerden birinin saçların olduğunun hepimiz farkındayız. Gür ve dolgun saçlar her zaman tercihimiz olmuştur ancak böyle saçlara sahip olmak biraz zordur. Saçlar dış etkenlerden ve kullandığımız saç bakım ürünlerinden dolayı zarar görür. Bireylerin çoğu doğru bakım yapmadıkları için saç dökülme problemi ile karşı karşıya kalmıştır.

Günde 60-70 telden fazla dökülen saçlar, saçın azalmasına neden olur. Gün geçtikçe azalan saçlar sağlıksız ve seyrek bir yapıya bürünür. Bu durumdan bir an önce kurtulmak için bir sürü çözüm yöntemi vardır. Ancak bunlardan çoğu saçlara daha da zarar verir. Kimyasal madde içeren ürünler yapıcı ve onarıcı bakım yerine yıkıcı ve yıpratıcı sonuçlar ortaya koyar. Saç dökülmesine karşı en iyi çözüm yöntemlerinden birisi saç fiberidir.

Saç Fiberi Nedir?

Saç fiberi saçın dökülmekten azaldığı ve can sıkıcı bir durum hale geldiği noktada size yardımcı olan en etkili bir çözüm yöntemidir. Saç fiberi; saç ekimi, saç serumları ve şampuan gibi saç dökülmesine karşı savaşan yöntemlerin yanında son derece gelişmiş teknoloji ile karşımıza gelen yepyeni bir yöntemdir. Bu yöntem bilim insanlarının lazer teknolojisi ile geliştirdiği ve saçın ihtiyacı olan keratin maddesinin en küçük formuna indirgenmiş toz keratinlerden oluşur.

Saçın çok seyrekleştiği bölgelerde kullanılır. Saçta kelliğe yüz tutmuş kısımlara uygulandığında saçınız yeniden çıkmaya başlar. Yeni çıkan saçların normal saçınızdan hiçbir farkı yoktur. Saç fiberinin içinde bulundurduğu keratin maddesi saçı besler ve dış etkenlere karşı korur. Sizinde saçlarınız gür bir hal alır ve saçlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Saç fiberi hem psikolojik hem de fiziksel olarak etki eden ve saç dökülmesine karşı savaşan en etkili yöntem olduğunu kullandığınızda sizler de fark edeceksiniz.

Saç Fiberinin Özellikleri Nelerdir?

  • Saç dökülme problemini ortadan kaldırır ve saçların olduğundan daha güzel bir şekilde görünmesini sağlar.
  • Saç fiberi içerisinde saçların yıpranmasını önleyen ve bir protein ürünü olan keratin maddesi ile saç dökülmesine çözüm bulur.
  • Seyrek olan kısımları kamufle etme özelliği taşır.
  • Saç fiberi sayesinde yeni çıkan saçlar, saç renginizle aynı olur.
  • Yıpranmış ve vitamin bakımından aç kalmış saçları besler.
  • Saçlarınıza yapıcı ve onarıcı bakım yapar.
  • Saç fiberi kullanıldığında statik elektrik sayesinde saçta bir bütün oluşmasını sağlar.
  • Yağmur, rüzgar gibi dış etkenlerden saçları korur.
  • Saç fiberinin içindeki keratin lifleri saçta leke yapmaz.
  • Saç fiberi yöntemini saçınızın seyrek kısımlarına uyguladığınızda en kısa sürede sonuç almanızı sağlar.

Saç Fiberi Saça Nasıl Uygulanır?

Saç fiberini uygulamadan önce duş alıp almamanız fark etmez. Sadece saçınızın kuru olması gerekir. Öncelikle saç fiberinin saçta kalması için saçınızın seyrek olan kısmına çok az olacak şekilde saçınıza sabitleyici sprey sıkınız. Spreyi sıktıktan sonra aynı bölgeye 10-15 cm uzaklıktan saç fiberi tozunu dökmeye başlayınız. En kısa sürede saçınızın seyrek kısımları keratin tozları ile dolmaya başlayacaktır. Uygulama işlemi bittikten sonra saçınızın dış etkenlerden korunması için sabitleyici spreyi bolca sıkınız. Bu işlem sonunda başarılı sonuçlar elde edeceğinize emin olabilirsiniz.

Saç Fiberinin Faydaları Nelerdir?

Saç fiberi sayesinde azalmaya yüz tutmuş saçlarınız en kısa sürede çoğalacaktır. Böylece artık sizde saçınıza istediğiniz şekli verebileceksiniz. Bunların yanında içerdiği keratin maddesi sayesinde saçın ihtiyacı olan protein vitaminini karşılar ve saçın beslenmesini sağlar. Saçı kolay ve kırılgan bir yapıdan çıkarıp güçlü ve dolgun bir saç yapısında olmasını sağlar. Saç fiberi ürünlerinin çoğu bitkisel ürünlerden hazırlanır. Saç dökülmesine karşı çözüm olan en etkili yöntemdir.

Saç Fiberinin Zararları Nelerdir?

Saç fiberinin bilimsel olarak kanıtlanmış bir zararı yoktur. Sadece kişiden kişiye değişen etkiler bırakır. Saç fiberi uygulandığında aynı saç rengi tutmaması gibi basit problemlerdir ancak bunlar çok nadir bireylerde görülür. Saç fiberinin göründüğü gibi zararı yok denecek kadar azdır ancak kullanırken saç fiberi tozunun ağızdan veya burundan alınması çok zararlıdır. Bu yüzden saç fiberini saça uygularken maske takmaya özen göstermeliyiz.

Saç Fiberi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç fiberi saça uygulandıktan sonra yağmurlu bir günde dışarı çıkarsanız saçınızdan akabilir. Bu yüzden saç fiberinden sonra saçın ıslanmamasına dikkat etmeliyiz. Her gün saçlarınızı yıkamaya özen gösteriniz. Sabitleyici sprey ile saçlarınızı sabitlemeyi unutmayınız. Sabitleme spreyi kullanmadığınız durumda elle temas halinde ele siyah bir toz halinde gelir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.