Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Tüm İçecekleri Bırakıp Sadece Su İçerseniz Vücudunuzda Gerçekleşecek 9 Olay!

Hepimiz su ve evimizde hazırladığımız organik meyve suları dışındaki tüm içeceklerin vücudumuza zararlı olduğunu biliyoruz. Peki tüm bu zararlı içecekleri bir kenara bırakıp, su dışında hiçbir içecek tüketmediğimizde vücudumuzda neler olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bunu yaparken yemek yeme düzenimi ne şekilde değiştirmem gerekiyor diye düşünmenize hiç gerek yok, çünkü bu bir diyet değil, yani yemek yeme rutininize aynı şekilde devam edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken hayatınızdan su dışında her şeyi çıkarıp, sadece bol bol su içmek!

1. Daha hızlı kilo kaybı yaşanır

9 gün boyunca sadece su içtiğinizde verdiğiniz kalori ile, günde 8 km koştuğunuzda verdiğiniz kalori aynı olacaktır.

2. Metabolizma hızlanır, enerji seviyesi yükselir

Sabahları içeceğiniz 500 ml su ile metabolizmanızın %24 oranında hızlanmasını sağlayabilirsiniz. (1 su bardağının 250 ml olduğunu düşündüğümüzde sabahları 2 bardak suya denk gelir.)

3. Beyin daha iyi çalışmaya başlar

Beynimizin %75-85 ‘lik kısmını su oluşturur, bu yüzden ona ihtiyacı olan yakıtı verdiğimizde daha yaptığımız işe daha fazla konsantre olmamızı sağlayacaktır.

4. Daha az yeme isteği oluşur

Artan iştahı bastırarak bu şekilde kilo vermeye yardımcı olur. Yani su içmeye özen gösterdiğimiz durumda midemiz çok fazla yemek tüketmek istemeyecek hale gelir.

5. Vücut toksinleri daha hızlı atılır

Vücudumuzun yaşlanmasına neden olan zararlı maddeleri atmak için su çok önemli bir rol oynar.

6. Hastalığa yakalanma riski en aza iner

Su içtiğimiz durumda, hipertansiyon, mesane sorunları ve hatta bağırsak kanseri gibi birçok hastalığa yakalanma ihtimalimiz azalır.

7. Kalp daha iyi çalışmaya başlar

Günde 5 bardak su içmek, kalp krizi riskini %41 oranında düşürür. Günde 10 bardak su içmem gerekiyor diye kendinizi zorlamanıza da gerek yok, sadece bu su içme rutinini sürekli hale getirmeniz yeterli olacaktır.

8. Cilt daha yumuşak ve temiz olmaya başlar

Su içmek cildimizin nem dengesini korumaya ve temizlenmesine yardımcı olur. Burada cildin nemli olması ve yağlı olması arasında bir fark olduğunu belirtmek gerekiyor. Yağlı cildiniz olduğu, nemli bir cilde sahip olduğunuz anlamına gelmez.

9. Tüm bunların dışında gün sonunda cebinizde daha fazla para kalır 😉

Hiç şüphesiz suyun fiyatı diğer tüm içeceklerden daha uygundur, yani hayatımızdan su dışındaki diğer içecekleri çıkardığımızda bu durum bize maddi olarak da avantaj sağlayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.