Grip insanların sürekli karşılaştığı ve şiddetine göre çabuk iyileştiği ya da çok uzun süre hastalığın etkisinde kaldığı bir rahatsızlıktır. Grip aslında dönemsel olarak karşımıza çıkar. Genellikle mevsim geçişlerinde görülen bu hastalık aynı zamanda bir salgın gibi insandan insana da yayılabilmektedir. Gripten korunmak için pek çok farklı yöntem bulunur. Elbette ki bunların en başında sağlıklı beslenme vardır. Özellikle C vitamini grip tarzı hastalıklara korunmak için çok ama çok etkili bir vitamindir. Bu nedenle düzenli olarak C vitamini içeren gıdaların tüketilmesi şiddetle tavsiye edilir. Aynı zamanda gripten korunmak için insanlar ile yakın temastan kaçınmak da çok önemlidir. Çünkü grip en çok insandan insana yakın temas ile bulaşan bir hastalıktır. Üstelik bulaştığı kişi de etkisini daha şiddetli bir şekilde gösterebilmektedir.

141566

Aslında grip çok fazla korkulmaması gereken bir hastalık olsa da aynı zamanda dikkat edilmesi de gerekir. Çünkü gribe hızlı bir şekilde müdahalede bulunulmazsa ve hastalık ilerlerse daha ciddi rahatsızlıklara yol açabilir. Bu nedenle grip hastalığının ilk aşamalarında da olsanız bir doktora görünüp ilaçlı tedavi olmanızın faydası vardır. Diğer yöntemleri ise bu tedavinizi destekleyici ve iyileşmenizi hızlandırıcı amaç ile uygulayabilirsiniz.

Walking on a dream.

Gribin tedavisinde fazla bilinmeyen bir yöntem ise çoraplar ile ilgili aslında. Kulağa biraz tuhaf gelse de çoraplarınız grip hastalığını iyileştirmede çok büyük bir rol oynamaktadır. Geceleri uyumak için yatağa yattığınızda ayaklarınızdaki çorapların nemli olması grip hastalığının semptomlarının hafifletilmesine fazlaca etki etmektedir. Aslında bu görüş son birkaç yıldır ortaya atılmış bir görüştür. Sağlık ile ilgili bir dergide yayınlanan bir makaleye göre, nemli çoraplar ile yatağa girmek ve bu şekilde uyumak ayaklardaki kan akışını hızlandırdığı için gribe karşı oldukça etkili olmaktadır. Sizin için uygulaması biraz tuhaf olabilir belki ama çoraplarınızı fazla ıslatmadan ve elbette ki ayaklarınızı üşütmemeye dikkat ederek belki bir kere bu yöntemi deneyebilir ve sonucu gözlemleyebilirsiniz. Ancak kesinlikle ayaklarınızı üşütmeme konusunda dikkatli olmanızı öneririz. Çünkü ayakları üşütmek de vücutta bazı birtakım rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Shapely-legs-sitting-on-a-bed-with-a-light-bed-in-a-warm-and-cozy-bed.-A-woman-sitting-on-a-bed-in-her-hands-a-cup-of-hot-tea-she-reads-a-book.-long-female-legs-in-socks-805x537

Grip gerçekten de önemsenmesi gereken bir hastalıktır. Aslında yıl içinde belki birkaç kez grip olabiliriz ancak yine de her grip hastalığına yakalandığımızda mutlaka aynı özeni göstermeliyiz. Çünkü grip hastalığı hem ilerlediği takdirde vücudunuzda daha büyük rahatsızlıklara neden olabilir hem de çevrenizdeki insanlara bulaştırma ihtimalinize karşılık sevdiğiniz insanların da hasta olmasına zemin hazırlayabilir.