Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Sandaloz Sakızının Zararları

Aşırı kilolara sahip olanların ya da kilo vermek isteyenlerin genelde adını duyduğu Sandaloz sakızı bir ağaçtan üretilen özdür. Doğaldır ve birçok faydası bulunur. Peki bu sakızın vücuda zararı ya da bir yan etkisi olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? O zaman bu yazımız sizin için. Sandaloz sakızının ne olduğunu ve neler için kullanıldığından bahsettikten sonra sakızın vücudunuzda oluşturabileceği yan etki ve zararları sizlerle paylaşacağız.

Sandaloz Sakızı Nedir?

Sandaloz sakızı paylaştığımız görseller içerisindeki gibi küçük çakıl taşları gibi tanecikler halinde bulunan doğal bir ağaç özüdür. Özellikle kilo vermek isteyenlerin kullandığı ülkemizde henüz yeni yeni keşfedilmeye başlanılan bu organik sakız ile bir ay ile üç ay gibi bir zaman aralığı içerisinde yaklaşık 10 kilo ile 15 kilo arasında zayıflayabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken piyasada bulunan ve sandaloz sakızı olarak adlandırılan ürünlerin kalitesidir. Sandaloz sakızı olarak satılan ve normal sakızlar gibi üretilirken içerisine sandaloz ağacının özü karıştırılan sakızlar organik sakızın onda biri kadar etki etmez ve çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Sandaloz sakızı olarak yukarıdaki görselde belirttiğimiz çakıl taşı gibi olan ve üzerinde toz bulunan çiğnendiğinde kıtır kıtır olan ve ağızda dağılan sakız doğal organik sakızdır ve herhangi bir katkı maddesi bulunmaz.

Sandaloz sakızı doğal olarak kullanılmadığı takdirde içerisindeki katkı maddelerinden dolayı vücutta yan etki yapabilir. Kalp ve mide hastalıklarına sebebiyet verebilir ayrıca sindirim sorunu da doğurabilir. Doğal olmayan ve katkı maddesi içeren sandaloz sakızı alerji yapabilir.

Doğal olan sandaloz sakızı tüketiminde genelde sabahları bir tane alınır ve ardından ılık su ile birlikte bir tatlı kaşığı elma sirkesi içilir. Burada sakızla birlikte aldığınız elma sirkesinin çok olmamasına dikkat etmelisiniz. Onun haricinde bu sakızı isterseniz günde 3 defa kullanabilirsiniz. Sandaloz sakızını çiğnedikten sonra yutmanız gerekmektedir. Sakızı yuttuğunuzda herhangi bir sorun olmaz. Sandaloz sakızı midenizi dolu hissetmenizi sağlayacak bir tokluk hissi verecektir.  Kalp çarpıntılarına da iyi gelen sandaloz sakızı diş ve diş eti hastalıkları içinde doğal bir ilaç görevi görür. Ayrıca sakız ishal tedavilerinde de kullanılır. Ayrıca bal ile karıştırılarak kullanıldığında adet ağrılarına iyi gelmekte ve doğal bir yatıştırıcı görevi de görür.

Sandaloz Sakızının Zararları Nelerdir?

Her şeyde olduğu gibi sandaloz sakızında da çok fazla tüketmek karın ağrısı ve sindirim sistemi sorunlarına yol açabilir. Ayrıca sürekli iştahsızlık gibi bir etkisi olur ani ve aşırı kilo kaybı yaşamanıza ve sağlığınızın olumsuz etkilenmesine sebebiyet verebilir. Bu nedenle aşırı tüketmekten kaçınılmalıdır. Sakızı kullanırken alerjiniz olan ürünlerle karıştırmamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca doğal ürün olarak tüketmelisiniz. Sandaloz özünden üretilen fabrikasyon sakızlardan sağlığınız için kaçınmalısınız.

1. Mide ve Sindirim Sistemi Rahatsızlıklarına Yol Açabilir

Tek seferde çok fazla tüketmek bir zarar vermez ancak bu durum sürekliliği olursa mide ve sindirim sistemine büyük zarar verebilir. Bu yüzden günde belirtilen ölçülerle kullanmak sizin için daha etkili olacaktır. Sandaloz sakızı diğer sakızlar gibi uzun süre ciğnenebilen bir sakız değildir bu nedenle belirli bir süre sonra yutmanız gerekecektir. Yutkunma sorunu yaşarsanız bir bardak ılık su ile sakızı yutabilirsiniz.

2. Kan Şekerinizi Düşürür

Sakızı kilo vermek için kullananlar mutlaka sakızla birlikte alacakları ek ürünlere dikkat etmelilerdir. Ayrıca sakızın sağladığı tokluk hissine aldanıp yemek yemeyi ihmal ederseniz kan basıncınız tansiyonunuz etkilenebilir ve rahatsızlık yaşayabilirsiniz.

3. Çene Yapısına Zarar Verir

Uzun süreli sakız çiğnemek çene yapınıza zarar verebilir. Özellikle tek taraflı sakız çiğnediğinizde çene yapısı ve yüz simetrisinde düzensizliğe yol açar.

4. Kötü Nefes Kokusu Yapar

Sürekli sakız çiğnediğinizde mide ve bağırsak enzimleriniz sakız çiğneme sürenize bağlı olarak artar. Uzun süreli çiğnemeler de bu rahatsızlıklara yol açabilir. Kötü nefes kokusu yapabilir.

Çocuklarda kullanmamalı ve ergenlik dönemindeki çocuklar ise aşırı kullanmamalıdır. Kilo vermek için kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışmalı ve bilgi almalısınız. Aksi halde sakızdan kaynaklanmayan ama kilo verme sürecinden kaynaklanan bir rahatsızlığınız olabilir.

Sandaloz sakızı doğal olarak tüketildiğinde ve aşırıya kaçılmadığı takdirde herhangi bir zararı bulunmayan organik bir üründür. Sandaloz sakızı olarak satılan ve içerisinde bir çok katkı maddesi bulunduran ürünler hariç bu sakız size fazlasıyla fayda sağlayacaktır. Sakızı ideal çiğneme süresi olan 20 dakika kadar çiğnedikten sonra yutmanız ve günlük aşırı almamanız halinde herhangi bir sorunla karşılaşmaz ve kolayca kilo verirsiniz.

5. Hamilelikte Aşırı Tokluk Hissi ile Bebeğe Zarar Verir

Hamilelikte sakızı kullanmanız tavsiye edilmez. Sakız iştah kapatıcı etki yarattığı için hamile kadınlara önerilmez. Ancak hamilelik sonrası kilo vermek istediğinizde düzenli spor ile birlikte Sandaloz sakızından faydalanabilirsiniz.

Ürünü günde ideal olarak iki kez aç karnına tükettiğinizde zayıflama sürecinizi başlatmış olursunuz. Ürünle birlikte kullanmanız tavsiye edilen elma sirkesinin özelliklerine dikkat ediniz. Asit değeri çok fazla olan yada bozulmuş tarihi geçmiş sirkeye dikkat ediniz ve kullanmayınız. Aşırı hızlı kilo vermek yerine geniş bir zaman dilimi seçerek kilo vermeye çalışın.

Sandaloz sakızını organik ürün ve bitkilerden satan aktarlarda bulabilir ya da internet üzerinden sipariş verebilirsiniz. Yaklaşık 250 gramlık bir sandaloz sakızı günde iki defa kullandığınızda size 1 aydan uzun süre kullanım sağlayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.