Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Sarımsak Çayı İle Zayıflama Yöntemi

Sarımsak çok güçlü ve doğal bir antibiyotik olma özelliğine sahip bir besin. Bu nedenle birçok yemekte, salatada ve mezelerde aromatik bir tat vermesi amacıyla kullanılır. Yoğun kokusu ve ağızda bıraktığı uzun süreli tat sebebiyle birçok kişi sarımsak tüketmek istemez. Ancak sarımsak farklı birçok hastalığa doğal bir tedavi sunar. Sadece birçok sağlık sorununu tedavi etmez, aynı zamanda insanların en büyük sorunlarından biri olan fazla kilolardan kurtulmaya da yardımcı olur.

Sarımsak Çayı İle Nasıl Zayıflanır?

Her insan zayıf ve fit bir vücuda sahip olmak ister. Çünkü insanların kendini iyi hissetmesi ve daha çok özgüvene sahip olması tamamen dış görünüşe bağlı olarak ortaya çıkar. Zayıf bir vücuda sahip olmak, dış güzelliği kanıtlayan en önemli faktörler arasında ilk sırada yer alır. Zayıflamak için sarımsak ya da sarımsak çayını düzenli bir şekilde tüketebilirsiniz. Sarımsağın içerisinde yer alan yararlı maddeler sayesinde sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

 

Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır?

Zayıflama Yöntemi

Birçok sağlık sorununa iyi gelen sarımsak çayı zayıflama konusunda da başarı elde etmenize yardımcı olur. Sarımsağın içerisinde yer alan A, B1, B2, B6, C vitaminleri, demir, kalsiyum, tiamin, riboflavin, magnezyum, fosfor, potasyum, çinko, bakır, omega-3, omega-6, manganez, selenyum mineralleri ve antioksidan sayesinde kilo vermede en önemli destekçiniz olur.

Malzemeler: 

 • 1 bardak su
 • 1,5 diş sarımsak

Hazırlanışı:

 1. İlk olarak suyu kaynatın ve içerisine sarımsakları ilave edin.
 2. Bir süre de beraber kaynattıktan sonra, sarımsak çayı demlenince ocaktan indirin.
 3. Sarımsak çayı ılık bir kıvama gelince içerisine tatlandırma amaçlı olarak 1 çay kaşığı doğal bal ve biraz limon suyu ilave edebilirsiniz.
 4. İyice karıştırdıktan sonra günde 1 ya da 2 bardak kadar sarımsak çayını düzenli bir şekilde içebilirsiniz.
 5. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için sarımsak çayını mutlaka kilo verinceye kadar içmeye devam edin.

Sarımsak Çayının Faydaları

1. Sindirim Sorununa İyi Gelir

Birçok insanın en önemli sağlık sorunları arasında sindirim yer alır. İnsan vücudunun belirli bir hızda çalışmaması ya da yavaşlaması sonucunda sindirim sisteminde bazı problemler ortaya çıkabilir. Sindirim sisteminin işlevini tam olarak yerine getirememesi, beraberinde kilo almayı da getirir.

Çünkü sindirilemeyen besinler insan vücudunda kilo olarak geri döner. Kilo alımını durdurmak ve sindirim sisteminin güçlü bir yapıya sahip olması için sarımsak çayını düzenli bir şekilde tüketebilirsiniz. Böylece kilo alımını engelleyerek, daha rahat bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

2. Kan Şekerini Belirli Bir Seviyede Tutar

Zayıflama Yöntemi

Kan şekerinin insan vücuduna birçok farklı zararı bulunur. Kan şekerinin seviyesinin belirli bir seviyede tutulması insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Kan şekerinin tüm bu olumsuz etkilerinden sağlıklı bir şekilde kurtulmak için sarımsak ve sarımsak çayı tüketebilirsiniz.

3. Kilo Verdirir

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için güçlü bir antibiyotik kaynağı olan sarımsağı tüketebilirsiniz. Sarımsağı direkt olarak tüketmek istemezseniz, tat olarak daha hafif olan sarımsak çayını düzenli bir şekilde içebilirsiniz. Sarımsağın içerisinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde, insan vücudunu temizler. Böylece vücutta kötü bir görüntünün oluşmasına neden olan yağların çözünmesini ve yok olmasına yardımcı olur.

4. Metabolizmayı Hızlandırır

Metabolizma hızlı çalışmadığı zaman, kilo alma sorunu da başlar. Çünkü kilo alımı direkt olarak metabolizma hızıyla alakalı bir durum. Metabolizma hızlı çalışıyorsa daha rahat kilo verebilirsiniz ancak metabolizma yavaş çalışıyorsa kilo vermek daha zor olur. Metabolizmayı hızlandırarak, daha kısa sürede kilo vermek için sarımsak çayı tüketebilirsiniz. Sarımsak çayı kilo verme konusunda çok başarılıdır. Aynı zamanda sarımsak çayı vücudu toksinlerden büyük ölçüde temizler.

Sarımsak Çayının Yan Etkileri

Zayıflama Yöntemi

 • Sarımsağı özellikle kilo vermek isteyen bireyler çay formunda içer. Ancak bazı sağlık sorunlarına sahip olan bireylerin sarımsak çayını tüketmeleri sakıncalı olabilir. İnsan vücudunda kanın pıhtılaşması sorunu olan ve düzenli bir şekilde kan inceltici ilaç kullanması gereken hastaların sarımsak çayını tüketmesi tavsiye edilmez.
 • Sarımsağı tablet şeklinde kullanmak istediğiniz zaman, mide bulantısı, ishal ya da kusma gibi şikayetlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Sarımsak çayının yüksek tansiyonu düşürücü özelliğinden dolayı baş dönmesine yol açabilir.
 • Düzenli bir şekilde tansiyon ilacı kullanması gereken bireyler, sarımsak çayının ilaçları olumsuz bir şekilde etkileyeceğinden dolayı içmeden önce ilk olarak doktorun onayını almalılar.
 • Aynı şekilde damar sertliği ya da kalp hastalıkları sebebiyle düzenli olarak ilaç kullanmanız gerekiyorsa doktorunuza danışmanız gerekir. Belirli bir oranın üzerinde sarımsak çayı tüketmek, uzun süre çıkmayan ağız kokusu ve çok fazla terleme sorunuyla karşı karşıya kalmanıza neden olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.