Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Sebze Suyu İle Zayıflama Yöntemi

Günümüzde birçok insan fazla kilosundan şikayet eder. Fazla kiloya sahip olan insanlar hem sağlık açısından birçok sorunla karşı karşıya kalır hem de estetik açıdan kendilerini güzel bulmaz. Fazla kilo insanlardan uzaklaşma ve kendini toplumdan soyutlamaya kadar ilerleyebilir. Aynı zamanda fazla kilo birçok sağlık sorunlarına neden olur. Bu nedenle fazla kilodan bir an önce sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kurtulmanız gerekir. Kilo vermek isteyen bireyler, birbirinden farklı yöntemler dener. Bu yöntemlerden bir tanesi de sebze suyu ile zayıflama yöntemidir.

Sebze Suyu İle Nasıl Zayıflanır?

Zayıflama Yöntemi

İnsanların zayıflaması için birçok imkanı vardır. Her insan farklı yöntemler seçerek kilo vermeyi tercih eder. Sebze suyu ile zayıflamak en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Son zamanlarda yaygınlaşan sebze suyu ile kilo vermek sanıldığı kadar zor değil. Sebze suyunun içerisinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde kısa sürede kilo verebilirsiniz.

 

Sebze Suyu Nasıl Yapılır?

Fazla kilodan kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kurtulmak için düzenli olarak sebze suyu tüketebilirsiniz. Sebze suyu ile diyet programını uygularken vücudun güçsüz olmaması için gerekli olan vitamin ve mineral desteği sağlar. Böylece uzun süre tok kalarak kilo verebilirsiniz.

1. Salatalık Suyu

Zayıflama Yöntemi

Salatalık özellikle sıcak yaz aylarında insan vücudunu ferahlatan ve serinleten bir besin. Aynı zamanda vücutta yer alan toksinleri ve yağ hücrelerini eritiyor. İnsan vücudunun sindirim sistemini hızlandırarak, kilo vermeye yardımcı oluyor. Sebze suyu hazırlamak istediğinizde ilk olarak akla salatalık suyu gelir. Salatalık suyunu genel olarak her yemekten önce iştahınızın azalması için düzenli olarak içebilirsiniz. Salatalık suyunu tatlandırmak için içerisine meyve ilave edebilirsiniz. Salatalığın içerisinde yer alan lif ve posa sayesinde uzun süre tok kalırsınız.

Malzemeler:

 • 1 adet salatalık
 • 1 bardak su
 • 1 dilim limon

Hazırlanışı:

 1. İlk olarak salatalığı blenderın içerisine koyun.
 2. Suyu da ilave ederek, sıvı hale gelinceye kadar karıştırın.
 3. İçerisine biraz limon ilave edin.

2. Kereviz Suyu

Zayıflama Yöntemi

Kereviz özellikle fazla kiloya sahip olan insanlar için zayıflamada kullanılan sebzeler arasında ilk sırada yer alır. Kereviz ile hazırlayacağınız sebze suyu ile vücudunuzda biriken yağlar eriyecek. Kilo alımınızı azaltarak, daha kısa sürede kilo vereceksiniz.

Malzemeler:

 • 1 adet küçük boy kereviz
 • 1 adet havuç
 • 1 elma

Hazırlanışı:

 1. Tüm malzemeleri robota koyun ve sıvı hale gelinceye kadar karıştırın.
 2. Daha sonra bir bardağa koyarak ,her yemekten önce içebilirsiniz.

3. Havuç Suyu

Zayıflama Yöntemi

Sebze suları arasında en çok kullanılan malzemelerden biri havuç. Havucun içerisinde yer alan lif sayesinde bağırsakların sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Havuç suyunda bulunan lifler aynı zamanda vücutta bulunan yağ oranını azaltır.

Malzemeler:

 • 1 adet havuç
 • 1 salatalık
 • 1 elma

Hazırlanışı:

 1. Tüm malzemeleri robottan geçirin ve sıvı bir kıvama gelinceye kadar karıştırın.
 2. Daha sonra bir bardağa koyarak, içebilirsiniz.
 3. Tatlandırmak için elma yerine tercih ettiğiniz farklı bir meyveyi ilave edebilirsiniz.
 4. Düzenli olarak her yemekten önce bir bardak için.

4. Lahana Suyu

Zayıflama Yöntemi

Sebzeler arasında en düşük kaloriye sahip olan sebze lahana. Lahananın içerisinde yer alan lif sayesinde uzun süre insan vücudunu tok tutma özelliğine sahiptir. Kilo vermek isteyen bireyler hem yemek şeklinde hem de detoks suyu şeklinde tüketebilir. Lahana suyunu düzenli olarak, her yemekten önce içtiğiniz zaman iştahınızın azalmasını sağlar. Böylece kilo alımı yavaş yavaş azalır.

Malzemeler:

 • Birkaç yaprak lahana
 • 1 adet havuç
 • 1 adet salatalık
 • Bir miktar maydanoz

Hazırlanışı:

 1. Tüm malzemeleri robottan geçirin ve sıvı bir kıvam elde edin.
 2. Daha sonra hazırladığınız lahana suyunu her yemekten önce 1 bardak içmeye devam edin.

Sebze Suyu İçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zayıflama Yöntemi

 • Günümüzde önemli bir kitleye sahip olan sebze suyu tok tutma özelliği sayesinde, birçok kişi tarafından kilo vermede tercih edilir. Ancak sebze suyu içerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Örneğin; sebze suyunun içerisine tat vermek ve meyvelerin içerisinde yer alan antioksidan ve faydalı enzimlerden yararlanmak için bazı meyveler ilave edebilirsiniz.
 • Taze sıkılmış sebze suyundan maksimum oranda fayda sağlamak için doğal ve çiğ sebzeleri tercih edin. Fakat kilo vermek için sadece sebze suyuyla beslenmeyin. Sebze suyunu sadece daha uzun süre tok kalmak ve gereksiz zararlı yiyeceklerden uzak durmak amacıyla tüketmelisiniz.
 • Sebze suyu yemeklerden önce ya da öğünler arasında içilmesi gerekir. İnsan vücudu aynı zamanda sebzenin içerisinde yer alan life ihtiyaç duyar.

Sebze Suyunun Faydaları

 • Yemek yedikten sonra besinlerin sindirilmesi gerekir. Ancak sindirim sisteminde oluşan sorunlar nedeniyle, sindirim tam olarak gerçekleşemez ve bazı besinler insan vücudunda yağ olarak depolar. Bu durum kilo almanıza neden olur. Sebze suyunu düzenli bir şekilde tükettiğiniz zaman, sindirim sistemini düzenleyerek, daha kısa sürede kilo vermenize yardımcı olur.
 • İnsan vücudu birçok besini tüketir. Besinlerin bir kısmı insan vücudunda tam olarak sindirilemez ve ödemin oluşmasına neden olur. Bu durum da vücut normal kapasitesinin üzerinde bir ağırlığa sahip olur. İnsan vücudunda ödem oluşması aynı zamanda fazla kiloya da yol açar. Fazla kilodan sağlıklı bir şekilde kurtulmak için sebze suyunu düzenli bir şekilde tüketebilirsiniz. Böylece fazla kilodan sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz.
 • Fazla kilo almanın en önemli sebeplerinden biri, metabolizmanın yavaş çalışması. Metabolizma yavaş çalıştığı zaman kilo alımı daha kolay olur. Çünkü vücut tüketilen besinleri belirli bir sürede sindiremez. Bu durum da bazı besinler yağ olarak vücuda depolanır. Fazla kilodan kurtulmak için sebze suyu tüketebilirsiniz.
 • Sebze suyu tükettiğiniz zaman içerisinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde kilo vermeye yardımcı olur. Aynı zamanda yağ yakımını da hızlandırır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.