Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Seksi Masaj Teknikleri

Masaj kişinin rahatlamasını sağlaması amacıyla yaptırıldığı gibi aynı zamanda çiftlerin cinsel yaşamlarını renklendirmek için de tercih edilebilir. Bunun için çiftlerin doğru masaj tekniklerini öğrenmesi gerekir. Fakat bunun bir eğitim ile olacağını düşünmenize gerek yok. Çünkü partnerinize oldukça kolay bir şekilde bazı ufak ipuçlarını kullanarak muhteşem masajlar yapabilir ve cinsel yaşamınızı hareketlendirebilirsiniz. Bunun için elbette güzel kokulu aromatik yağlar, biraz loş ve sessiz ortam size oldukça fazla yardımcı olacak. Özellikle masaj süresince o yaratılan sakin ve çekici atmosferin devam etmesi için fısıldayarak konuşmanızı öneriyoruz. Bundan sonrası yalnızca bu seksi masaj tekniklerini bilmeniz ile alakalı. Ancak siz teknikleri ne kadar iyi biliyor olsanız da parmaklarınızın yaratacağı o sihirli etkiye de inanmanız gerekir. Böylece masajın yanı sıra partnerinize güzel enerjiler de göndermiş olursunuz. Bu masaj sayesinde partnerinizi hem rahatlatmış olursunuz hem de cinsel yaşamınıza oldukça keyifli anlar ilave etmiş olursunuz. O zaman bu belli başlı teknikleri detaylı olarak incelemeye başlayalım.

Seksi Masaj Teknikleri Nelerdir?

1. Şakak Masajı

Şakak masajına günlük hayatta pek çok insan ihtiyaç duyar. Partnerinize bu masajı yaparken onun şakakları ile kaşları arasında bulunan bölgede daireler çizerek yapmaya özen gösterin. Aynı zamanda bu masajda burnun iki yanından gözlerinin çukurlarının yanaklar ile birleştiği yere kadar inmeniz önemli. Masajınızı bu bölgeler arasında sürdürün ve sonrasında tekrar şakaklara gelin. Bu masaj afrodizyak etkinin yanı sıra müthiş bir ağrı kesici özelliği de taşıyacak.

2. Boyun Masajı

Boyun masajını partnerinizin boynu ile boynun omuzlar ile birleştiği bölgede yapıyorsunuz. Ancak bölge farklılaştığı için masajın niteliği de bir miktar farklılaşacak. Özellikle elinizle daire çizme işlemini uygularken bir yandan da bölgeden bir alanı işaret parmağınız ile baş parmağınız arasında sıkıştırıp birkaç saniye boyunca sıkıp bırakmanız gerekiyor. Böylece o bölgedeki kaslar müthiş gevşemeye ve rahatlamaya başlayacak.

3. Göğüs Bölgesi Masajı

Göğüs bölgesi masajı da oldukça rahatlatıcı ve iyi hissettirici masajlardan bir tanesi. Bunun için ilk olarak ellerinizi partnerinizin göğüs bölgesine koymanız gerekiyor. Ancak iki elinizin arasında ortalama 5 cm kadar bir mesafe olması gerekiyor. Tekniğin doğru şekilde uygulanabilmesi için bu nokta çok önemli. Sonrasında bölgeye yine dairesel hareketleri uygulayın ancak bu süreçte elleriniz bir aşağı bir yukarı sürekli olarak hareket ediyor olsun.

4. Bacak ve Ayak Masajı

Ayaklar ve ayakların sağlıklı olması tüm vücudun sağlıklı olmasına etki ediyor. Kişinin fiziksel yorgunluğu da ilk olarak ayaklarda ve bacaklarda hissediliyor. Bu yüzden partnerinize bacak ve ayak masajı yaparak onu müthiş rahatlatabilir ve gevşetebilirsiniz. İlk olarak ayak parmaklarından topuklara kadar olan bölgeye özellikle baş parmağınızla bir miktar bastırarak yine dairesel hareketler ile masaj yapın.

Masaj yaparak parmağınız ile basınç uygulamanız bu tekniğin en önemli noktalarından bir tanesi. Üstelik bu şekilde partnerinizin gıdıklanmasını da önleyebilirsiniz. Aynı şekilde ayak bileklerine de hem basınç uygulayarak hem de dairesel hareketler ile masaj yapın. Sonrasında benzer şekilde bu masajı bacaklara doğru devam ettirin.

5. Omuz Masajı

Omuz masajı da kişiyi çok rahatlatan ve bir anda canlandıran masajlardan bir tanesi olduğu için keyifli bir cinsel yaşam isteyen kişilerin bu masajı aromatik yağlar ile partnerlerine uygulaması tavsiye ediliyor. Bunun için ilk olarak ellerinizi partnerinizin sırtına paralel bir şekilde koymanız gerekiyor. Sonrasında omurganın iki yanından aşağıya doğru çok yavaş bir şekilde kaydırarak inebilirsiniz. Sonrasında yine bu kez boynuna doğru yavaş bir şekilde ilerlemeye devam edin. Özellikle omuz bölgesine geldiğinizde parmak uçlarınız ile omuzlara ve kollara uzanan bölgesine minik hareketler yapın.

6. Bel Masajı

Eğer ki partneriniz sürekli olarak masa başında oturarak çalışan biri ise bu masaj tekniği ona çok iyi gelecektir. Tabii bel masajının başarılı olması demek aynı zamanda partnerinizin belindeki sorunlardan kurtulup cinsel ilişkilerinizde çok daha iyi hareket etmesi demek oluyor. Bu teknikte ellerinizi partnerinizi kalçalarına koyun ve omurgasını hiza alarak yavaş bir şekilde yukarıya doğru itin. Bu yöntemi birkaç defa tekrar etmenizi tavsiye ediyoruz. Ardından ellerinizi partnerinizin koltuk altına koyup bu kez de omurgasına doğru çekip çok yavaş bir şekilde hareket ettirebilirsiniz.

7. Bacak Arkası Masajı

Ayak masajı kadar bacak arkası masajı da çok önemli oluyor elbette. Partnerinizin sırt bölgesi için uyguladığınız yöntemler bacaklarının arka kısmı için de oldukça uygun olacak. Bu şekilde o bölgeye masaj yaptıktan sonra aynı şekilde yeniden ayak bileklerine de çok yavaş hareketler ile masaj yaparak benzer uygulamayı tekrar yapabilirsiniz. Bir nevi bu işlemi bacaktaki ağrıyı ayaktan dışarı atmak gibi de düşünebilirsiniz. Bu masaj, eğer var ise partnerinizin baş ağrısı için de oldukça işlevsel bir hal alacak.

Seksi Masaj Tekniklerinin Faydaları Nelerdir?

Yukarıda detaylı olarak anlattığımız seksi masaj teknikleri yalnızca standart bir rahatlama sağlamaz. Bunun yanı sıra kasların uyarılmasına ve metabolizmanın harekete geçmesine de yardımcı olur. Üstelik bu seksi masaj tekniklerini partnerinize uyguladıktan sonra partneriniz cinsel ilişki için çok daha canlı, çok daha enerjik ve çok daha ateşli bir hale gelecek. Özellikle kullandığınız masaj yağlarının önemi büyük. Bu yağlar onun ruh halinin bir anda değişmesini sağlayacak. Bazı yağların direkt olarak afrodizyak etkisi bile bulunuyor. O nedenle afrodizyak etkisi sağlayan yağları da tercih edebilirsiniz ya da kokusu ikinize de özel ve seksi anlamlar çağrıştıran bir yağ da çok doğru bir tercih olur. Özellikle nane özlü yağlar zihnin rahatlaması için bire bir olarak gösterilir.

Partnerinizin baş bölgesine yapacağınız masaj onu canlandırmaya yarayacak. Çünkü direkt olarak sinir uçlarını uyarma işlevi görecek. Bunların yanı sıra bu masajın partnerinizi biraz şımartmak olacağını aklınızdan çıkartmayın. Yani şımartılmak hemen hemen herkese çok iyi gelir. Özellikle seks öncesinde böyle bir masaj ile şımartılmak partnerinizi cinsel ilişki için çok daha istekli bir hale getirebilir.

Eğer cinsel ilişkiden aldığınız hazzı artırmak için ön sevişmenin biraz daha uzun olmasını istiyorsanız bu masaj en doğru seçim olur. Hem de bu masaj sayesinde muhteşem keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Üstelik bu masajda uygulanan bazı teknikler sayesinde partnerinizin vücudundaki kan akışı onun kasıklarına doğru hızlanmaya başlayacak. Elbette bu durum da onu fazlasıyla tahrik etmeye başlayacak. Bu yaptığınız tüm minik sinyaller onun cinsel ilişki öncesi çok daha hazır ve arzulu bir hale gelmesine yardımcı olacak.

Ayrıca bu masaj ile sadece partnerinizin rahatlayacağını ve yumuşayacağını düşünmeyin. Masaj size de oldukça büyük bir rahatlama ve yumuşama kazandırır. Hatta bazen çiftlerinin cinsel yaşamları gün içinde yaşadıkları stresli hadiselerden dolayı sekteye uğrayabilir. İşte gün içinde yaşanılan stres verici durumların cinsel yaşama etki etmemesi için cinsel ilişki öncesinde bu masaj tekniklerini uygulamanın yararı büyük olur. Ortamın atmosferi ile beraber siz de rahatlamaya başlayabilirsiniz. Ancak siz masaj yaptığınız kadar bunu partnerinizden de size yapması için isteyin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.