Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Selülitle Savaşmak İçin Bitkisel Çaylar

Selülit pek çok kadın için çaresi bulunamaz bir sorun gibi görülüyor. Oysa durum o kadar da umutsuz değil. Elbette tıbbi yöntemler kullanarak selülitleri yok edebilmenin bazı yöntemleri var ancak biz daha çok bitkisel ve doğal yollarla bu sorunu gidermekten bahsediyoruz. Çünkü bazı bitki çaylarını düzenli olarak tüketerek selülitlerinizden zaman içinde kurtulabilirsiniz. Ancak her ne kadar bu çaylar ile selülitlerinizden kurtulabiliyor olsanız da düzenli olarak egzersiz yapmaya ve sağlıklı beslenmeye de dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bir yandan tedavi ederken bir yandan da bu tedaviyi bozmanızın size hiçbir faydası olmayacak.

Selülitle Savaşan 6 Bitkisel Çay

1. Hindiba Çayı

Hindiba çayı vücudunuzu temizleme ve toksinlerden arındırma özelliğinin yanı sıra selülitlerinizi de ortadan kaldırabilecek bir özelliğe sahip. Çünkü vücudunuzdaki zararlı maddeleri ve sıvıları atarak selülitlerinizi de tedavi edebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey hindiba ve su. Önce suyu kaynatıyorsunuz ardından içine hindiba atıp 15 ya da 20 dakika boyunca demliyorsunuz, ardından afiyetle tüketebilirsiniz.

2. At Kuyruğu Otu Çayı

Toksinlerden kurtulmanızı sağlayan bu idrar söktürücü çay dolaylı olarak selülitlerinizle de savaşıyor. Üstelik bu çay sayesinde vücudunuzda fazladan yağ birikmesinin de önüne geçebiliyorsunuz. Bunun için gerekenler ise at kuyruğu otu ile yeterli miktarda su. Burada da suyu kaynatıp otu bir süre demlenmeye bırakıyor ve ardından tüketiyorsunuz.

3. Yeşil Çay

Yeşil çay gerçekten de mucizevi bir etkiye sahip. Yeşil çay sayesinde pek çok hastalığı iyileştirebileceğiniz gibi selülitlerinizden de kurtulabilirsiniz. Eğer sindirim sorunu yaşıyorsanız yine yeşil çay size çok iyi gelecek. Çünkü metabolizmanızı müthiş hızlandıran bir çay olarak biliniyor. Kaynar suda gerçek yeşil çayı bir süre demleyip tüketebilirsiniz.

4. At Kestanesi Çayı

At kestanesi çayı selülitlerinizi ortadan kaldırırken vücudunuzun alt kısmında dolaşımı da hızlandırmaya yarıyor. Hatta ağrı kesici özelliği sayesinde bacaklarınızda oluşabilecek ağrıyı ya da gerginliği dindirme etkisine de sahip. Yine kaynar suyun içerisine attığımız at kestanesini bir süre demleyip içiyoruz.

5. Maydanoz Çayı

Maydanoz zayıflamak, yağ yakmak ve selülitlerden kurtulmak isteyenlerin en sadık yardımcısı diyebiliriz. En büyük etkisi ise idrar söktürücü özelliği. Antioksidan yapısı sayesinde selülitlerinizi de ortadan kaldırabiliyor. Kaynar suyun içine taze maydanozları atarak demleyebilir sonra da afiyetle içebilirsiniz. Tadı ağır gelse de bir süreliğine katlanmanız gerekecek.

6. Gotu Kola Bitkisi Çayı

Henüz çok yaygın olarak tüketilmiyor olsa da selülitler konusunda çok etkili olan bu çay, tam bir detoks çayı. Dolaşımı hızlandırıyor, yağları yakıyor, idrar söktürüyor ve metabolizmayı harekete geçiriyor. Böylece siz de selülitlerinizden doğal yollarla kurtulmaya başlıyorsunuz. Kaynar suya atmış olduğunuz gotu kola bitkisini en az 5 dakika demlemeniz yeterli.

Selülitle Savaşan Bitki Çaylarının Faydaları

Bu çayların selülitleri ortadan kaldırdığı bir gerçek. Ancak bunu mucizevi bir şekilde yapmıyorlar. Selülitler ortadan kalkana kadar vücudunuzda yarattığı etki sizi pek çok açıdan iyileştirmeye katkı sağlıyor. En temel faydası da vücudunuzu temizlemesi ve toksinlerden arındırması. Bunun yanı sıra metabolizmanız eskisinden çok daha hızlı bir hale geliyor. Üstelik dolaşımı hızlandırmaları ile beraber hem kendinizi daha dinç hissetmenize hem de ağrılarınızdan kurtulmanıza yardımcı oluyorlar. Eğer sindirim sorunu yaşıyorsanız ve bu yüzden kendinizi sürekli olarak şiş hissediyorsanız da bu çayları tercih edebilirsiniz.

Selülitle Savaşan Bitki Çayları Nasıl Yapılır?

Bu bitki çaylarının içerisine herhangi bir ekstra bitki, meyve ya da baharat koymayacağınız için yapımı oldukça kolay. Ancak dikkat etmeniz gereken tek nokta bitkiyi suyla beraber kaynatmamak. Öncelikle suyu kaynatıyorsunuz, hemen ardından içerisine tercih edeceğiniz bitkiyi atıp bir süre demlenmek üzere bırakıyorsunuz. Fakat siyah çay kadar uzun demlemenize gerek yok. Ortalama 5 ya da 10 dakika yeterli olacaktır. Genellikle içerisine herhangi bir tatlandırıcı konulması tavsiye edilmiyor ancak içme konusunda çok zorlanıyorsanız ufak bir kaşık ile doğal bal ilave edebilirsiniz.

Selülitle Savaşan Bitki Çayları Nasıl Kullanılır?

Öncelikle söylememiz gerekiyor ki bu bitki çaylarını yalnızca bir defa içince selülitlerinizin bir anda ortadan kaybolmasını beklemeyin. Çünkü bu çayları düzenli olarak tüketmediğiniz müddetçe bu etkiyi görmeniz mümkün değil. Genellikle bu çayların haftada 3 defa ve günde 2 kez olacak şekilde tüketilmesi öneriliyor. Daha fazla tüketmenizi tavsiye etmiyoruz. Bunu bir kür olarak düşünmelisiniz ve kesinlikle sürekli kullanmamalısınız. Aşırıya kaçmak da vücudunuza zarar verebilir. Yalnızca yeşil çay günlük düzenli olarak tüketim için uygun olabilecek bir çay. Ancak onda da günde 2 fincanın üzerine çıkmamanızı tavsiye ederiz. Bir de bu çayları tüketirken gün içinde diğer çayları da yoğun olarak almamalısınız. Ayrıca vücudunuzdan toksinlerin atılmasını sağlamak için bol bol su içmeye de özen göstermelisiniz. Yoksa hem toksinleri temizleme hem de idrar söktürücü özelliğini etkili bir şekilde görmeniz mümkün değil. Böyle bir durumda da selülitleriniz ortadan kalkamayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.