Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Sertleşmeye İyi Gelen Yiyecekler

Erkeklerde bazı nedenlere bağlı olarak görülen sertleşme problemi genel hayatı olumsuz etkileyen problemlerden bir tanesidir. Pek çok farklı nedenle ortaya çıkan bu rahatsızlığın iyileşmesi de yine pek çok farklı yöntem ile olabilmektedir. Ancak özellikle sertleşme problemi ile baş etme konusunda en etkili yöntemlerden bir tanesi tüketilen besinlere dikkat etmektir. Çünkü sertleşme problemi tüketilen besinlere göre de ortaya çıkabilmektedir. Benzer şekilde bazı besinler de sertleşme problemini geçirmede oldukça etken bir rol oynamaktadır.

Sertleşmeye İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

1- Bakla

Screenshot_6

Özellikle Parkinson hastalığının tedavisi için çok etkili olduğu söylenen yeşil sebzelerden bakla, içeriğinde yüksek miktarda L-dopa ismi verilen bileşeni içermektedir. L-dopa isimli bileşen, bakla yeterli miktarda tüketildiğinde erkeklerde görülen sertleşme problemine iyi gelebilmektedir. Fakat uzmanlar, bu bileşenin vücuda haddinden fazla alınması durumunda ereksiyon halini acılı bir şekle dönüştürebildiğini de belirtmektedir. Bu nedenle sertleşme problemini geçirmek için yeterli ve az miktarda bakla tüketilmesi önerilmektedir.

2- Kadife Fasulyesi

Screenshot_8

Çok fazla yaygın olmayan ve çok fazla bilinmeyen bir besin olan kadife fasulyesinin afrodizyak bir özelliğe sahip olduğu uzmanlar tarafından düşünülmektedir. Bununla birlikte tıpkı bakla gibi kadife fasulyesi de içeriğinde bol miktarda L-dopa bileşeni bulundurmaktadır. Hatta kadife fasulyesinin içeriğindeki L-dopa miktarı, baklanın içeriğindeki L-dopa miktarından bir hayli fazladır. Bu nedenle de kadife fasulyesinin sertleşme sorununun çözümü için tavsiye edildiği bilinmektedir. Ancak yine de tıpkı baklada olduğu gibi bu besini de aşırı miktarda tüketmekten kaçınmak gereklidir.

3- Tarçın

Screenshot_9

Hem çok hoş kokulu hem de içine girdiği her yemeğe oldukça fazla lezzet katan besinlerden olan tarçın bu leziz ve güzel yönünün yanı sıra insan vücudu için pek çok faydaları da bünyesinde taşımaktadır. Tarçının insan vücuduna sağladığı pek çok yararın yanında sertleşme problemine de çok iyi geldiği bilinmektedir. Özellikle bilim adamları tarafından yapılan deneylerde, erkeklerin kokulara verdikleri tepkilerden yola çıkılarak tarçın kokusunun cinsel organa kan akışını arttırdığı ortaya çıkmıştır. Bu nedenle de düzenli olarak ve yeterli miktarda tarçın tüketimi ile hem cinsel güç artmakta hem de sertleşme problemi iyileştirilmektedir.

4- Kurt Kirazı

Screenshot_10

Yine çok yaygın olmayan meyvelerden olan kurt kirazı pek çok faydaya sahip bir besindir. Kurt kirazının faydaları arasında en çok sertleşme problemine iyi gelmesi önem taşımaktadır. Özellikle bilim adamlarının yaptıkları araştırmalar sonucunda belirli bir yaşın üstündeki erkeklerin günlük 50 gram kurt kirazı tüketmeleri durumunda testosteron seviyelerinde ciddi yükselmelerin görüldüğü ortaya konmuştur. Vücuttaki hormon dengeleri düzeldiğinde sertleşme probleminin de azaldığı bilindiği için kurt kirazı bu konuda gerçek bir iyileştirici rol üstlenmektedir. Bu nedenle sertleşme problemleri yaşayanların her gün düzenli olarak ve yeterli miktarda kurt kirazı tüketmeleri önerilmektedir.

5- Anason

Screenshot_11

Bilindiği haliyle anasonun içeriğinde östrojen hormonu içeren herhangi bir bileşen bulunmamaktadır. Fakat buna rağmen yine de anason belirli miktarda tüketildiğinde sertleşme problemine oldukça iyi gelmektedir. Yine de yeterli miktarda tüketmenin ötesine geçmemek gerekmektedir.

6- Zencefil

Screenshot_12

İnsan vücudundaki pek çok farklı rahatsızlığa iyi gelen zencefil özellikle erkeklerde görülen sertleşme probleminde de iyileştirici bir rol üstlenmektedir. Hatta zencefil ve zencefil özünün erkeklerdeki sperm sayısını bir hayli arttırdığı da belirtilmektedir. Ayrıca düzenli olarak zencefil tüketiminin, spermlerin hareketliliğini de desteklediği yine uzmanlar tarafından tespit edilmiştir. Bu nedenle sertleşme problemi ile mücadele konusunda zencefil tüketmenin de önemi oldukça büyüktür. Zencefili baharat olarak tüketmenin yanı sıra taze olarak tüketmenin elbette ki insan vücuduna olumlu etkisi daha fazla olacaktır.

7- Yulaf

Screenshot_14

Yulaf ağırlıklı olarak sindirim sistemine ve mide rahatsızlıklarına iyi gelmesi ile bilinen bir besindir. Ancak yulafın sertleşme problemine de çok iyi geldiği uzmanlar ve bilim adamları tarafından ortaya konmaktadır. Bu nedenle hem sertleşme problemi yaşamamak hem de var olan sertleşme problemini iyileştirmek konusunda düzenli olarak yulaf ve yulaflı yiyecekler tüketmenin önemi bir hayli büyüktür.

8- Çeşitli Bitkisel Yağlar

Screenshot_15

Çeşitli ve farklı doğal bitkisel yağlar pek çok konuda yarar sağladıkları gibi sertleşme problemine de bir hayli iyi gelmektedir. Özellikle aromaterapi uzmanları tarafından ortaya konulan bu tespit doğrultusunda sertleşme probleminde çeşitli bitkisel yağların rolü bir hayli büyüktür. Bu sertleşme problemine iyi gelen bitkisel yağlar arasında adaçayı yağı, yasemin yağı ve gül yağı gibi yağlar bulunmaktadır. Özellikle bu tip yağların birleşmesinden oluşan karışımlar sertleşme problemine çok daha iyi gelmektedir.

9- Yabani Ebegümeci

Screenshot_16

Çok fazla bilinmeyen ve çok yaygın tüketilmeyen bir diğer sağlıklı ve insan vücudu için faydalı besin ise yabani ebegümeci. Yabani ebegümeci de sertleşme problemine çok iyi gelen bir besin olarak görülmektedir. Yabani ebegümeci içerisinde efedrin adı verilen bir bileşeni bulundurmaktadır. Bu bileşen de özellikle uyarıcı bir etkiye sahiptir. Yabani ebegümecinin içeriğinde bulunan efedrin bileşeni nedeni ile erkeklerde görülen sertleşme problemini geçirmeye ve sertleşme problemini önlemeye oldukça yardımcı olduğu düşünülmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.