Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

SEVGİLİLER GÜNÜ MODUNUZU TAMAMLAYACAK YİYECEKLER

Çam fıstığı

çam fıstığı

İster inanın ister inanmayın, yüksek çinko içeriğine sahip çam fıstığı ile sağlıklı cinsel yaşam arasında bir bağlantı var! Çam fıstığının enerji veren bileşiminin cinsel performansı arttığı söylenmektedir.

Kahve

kahve

Kahve sabahları size ekstra enerji verir ancak ‘Farmakoloji Biyokimya ve Davranış Dergi’sinde yayınlanan bir çalışmaya göre kafeinli içecekler arasında kadınların seks moduna girmesine yardımcı olan favori içecek: kahve!

Avokado

avokado

Avokado salatalara eklendiğinde verdiği lezzetli tat bilinen bir gerçek. E vitaminince zengin bu meyve ayrıca vücutta testosteron, östrojen ve progesteron hormonlarının üretimine yardımcı olur. Avokado vücutta kadınlar için uyarılmayı sağlayan kimyasal maddelerin yükselişe geçmesini sağlar. Belki de avokadonun ‘Guakamole’ (avokado ile yapılan Orta Amerika & Küba mezesi) yapımında bol miktarda yer almasının nedeni budur. Ne dersiniz?

Kırmızı acı biber

Acı kırmızı biber

Kırmızı acı biber ağzınızın içinde sanki yangınlar çıkarırken, içeriğindeki ‘kapsaisin’ sayesinde özellikle kalp dolaşımındaki kan akışını hızlandırır. Kırmızı acı biber sinir uçlarının uyarılmasını sağlayan dokuyu daha duyarlı hale getirerek cinsel çekimi ve heyecanı arttırır.

İstiridye

istridye

İstiridye tüketildiğinde direkt olarak cinselliği arttıran bir bileşim içermese de, yüksek miktarda çinko ve aminoasit içermesi sebebiyle sizi seks moduna sokan hormonların üretimine yardımcı olur.

Çikolata

çikolata

Çikolata; aşık çiftler için tatlı bir hediye olmasının yanı sıra, yapılan bilimsel çalışmalar bitter çikolatanın dopamin seviyesini yükselttiğini ortaya koymuştur. Dopamin ise mutluluk ve zevkin artmasını sağlar.

Bal

bal

 

Yoğun, yapışkan ve tatlı bal damlaları şehveti arttırır. İçerdiği ‘boron’ minerali sahip olduğunuz enerjiyi hızla arttırarak östrojen ve testosteron hormonlarının yükselmesine yardımcı olur.

Kırmızı şarap

kırmızı şarap

Güzel bir bardak kırmızı şarap başınızı döndürüp hareketlerinizin daha rahat olmasına neden olabilir. Ancak içeriğindeki ‘resveratrol’ antioksidanı kan dolaşımını hızlandırarak sizi yatak odasına hazırlar.

Karpuz

karpuz

Karpuz sadece harika bir sıvı deposu değil, ‘Science Daily’nin raporuna göre karpuz, kan damarlarının rahatlamasını sağlar ve dolaşımı hızlandırır. Bu da cinsel isteği arttırır.

Çilek

çilek

C vitamini içeren meyveler vücuttaki kan dolaşımını hızlandırarak şehveti arttırır. Bitter çikolataya batırılmış çileklerle partnerinizi beslemek size romantik ve sıcak geçecek bir sevgililer gününü garanti ediyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.