Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Siğillerden Kurtulmak İçin Doğal Tedaviler

Siğiller, papillom virüsünün neden olduğu rahatsız edici bir görünümü olan deri hastalıklarından biri. Siğiller genel olarak herhangi bir zararı bulunmaz ancak estetik görüntüyü bozar. Siğiller genelde el, koltuk altı, boyun, göz kapakları ve ayaklarda ortaya çıkar. Herhangi bir ağrı ya da acıya neden olmaz ancak kısa sürede tüm cilt yüzeyine bulaşabilir. Siğillerin bulaşması için cilt teması bile yeterli olur.

Siğiller İçin Doğal Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Rahatsız edici bir görünüme neden olan siğilleri yok etmek bazı estetik uygulamalar yapılır. Ancak estetik uygulamaların maliyeti yüksek olduğu için, bitkisel yöntemleri tercih edebilirsiniz. Siğillerden kurtulmak için bitkisel yöntemler, estetik uygulamalar kadar etkili ve başarılı sonuç elde etmenizi sağlar.

1. Limon

Doğal Tedaviler

Limon içeriğinde yer alan maddeler sayesinde antiseptik ve antiviral özelliklere sahip. Bu maddeler cilt yüzeyinde kötü bir görüntüye neden olan siğillerin tedavi edilmesini sağlar. Bunun için limonu ortadan ikiye kesip, yarım limonu siğillerin üzerine sürebilirsiniz. Bu işlemi günde birkaç kere tekrarlarsanız, kısa bir süre içerisinde siğillerden tamamen kurtulabilirsiniz. Siğili limon suyuyla tedavi etmek için farklı bir yöntem olarak, bir kasenin içerisine yarım limonu sıkın ve limon suyunu siğile direkt olarak sürün. Daha sonra üzerini doğranmış bir parça soğanı kapatın ve bandajla sarın.

Bu uygulamayı günde bir kere yapın ve yaklaşık olarak yarım saat boyunca bekletin. Siğillerden tamamen kurtuluncaya kadar bu uygulamayı yapmaya devam edin. Diğer bir yöntem ise, limon kabuğundan bir parça kesin ve siğilin üzerini kapatacak bir şekilde koyun. Bu işlemi günde birkaç kere yapabilirsiniz. Limon kabuğuyla yapacağınız bu tedavi yöntemiyle siğilleri geçmesini sağlayabilirsiniz.

2. Karbonat

Doğal Tedaviler

Siğillerden kurtulmak için doğal tedavi yöntemlerinde en çok kullanılan malzeme karbonat. Karbonatla siğillerden kısa bir süre içerisinde kurtulabilirsiniz ancak devamlı olarak kullanmanız gerekir. Siğillerden kurtulmak için ilk olarak küçük bir kasenin içerisine 1 yemek kaşığı karbonatı koyun ve içerisine aynı ölçüde beyaz sirke ilave edin. Karıştırdıktan sonra direkt olarak siğilin üzerine sürün. Günde birkaç kere, siğiller tamamen geçinceye kadar bu uygulamayı yapın.

3. Elma Sirkesi

Doğal Tedaviler

Birçok deri hastalığının tedavisinde kullanılan elma sirkesini, siğilleri yok etmede de kullanabilirsiniz. Elma sirkesinin antiviral, antibakteriyel ve antifunfal özellikleri sayesinde kısa bir sürede siğillerden kurtulabilirsiniz. Bunun için pamuğa birkaç damla elma sirkesi damlatın ve direkt olarak siğillerin üzerine sürün. Daha sonra bir yara bandı ile siğilin üzerini kapatın ve sabaha kadar bekletin. Elma sirkesini düzenli bir şekilde siğiller kayboluncaya kadar her gün tekrarlayın.

4. Sarımsak

Doğal Tedaviler

Deri yüzeyinde çok rahatsızlık veren siğillerden kurtulmanın etkili yollarından biri sarımsak. Özellikle siğilin deri yüzeyinde çıkmasına neden olan virüs ve bakterilerle savaşır. Siğillerin bir daha çıkmaması için deride tam koruma sağlar. Sarımsağı keserek direkt olarak siğilin üzerine sürebilirsiniz. Sarımsağı isterseniz ezip de siğilin üzerine koyabilirsiniz. Daha sonra bir yara bandı ile siğilin üzerini kapatın. Bir gece boyunca bekletin. Bu işlemi siğiller tamamen kayboluncaya kadar sürekli tekrarlayın.

5. Aloe Vera

Doğal Tedaviler

Uzun yıllardır birçok deri hastalığında aloe vera bitkisi kullanılır. Özellikle siğilleri yok etme tedavisinde çok etkili ve başarılı sonuçlar elde edilir. Aloe verayı siğillere uygulamak için yaprağından küçük bir parça çıkarın ve ortadan ikiye ayırın. İçerisindeki jel kısmını siğilin üzerine sürün. Aloe vera jelini her gün düzenli olarak siğil geçinceye kadar tekrarlayın.

6. Soğan Suyu

Doğal Tedaviler

Sarımsakta da olduğu gibi, soğan da siğilleri doğal yollardan yok etmede çok başarılı ve etkili. Siğilin ortaya çıkmasına neden olan bakteri ve virüsleri yok eder. Kısa sürede siğilden kurtulmanıza yardımcı olur. Bunun için ilk olarak soğanı küçük parçalar halinde doğrayın ve içerisine bir miktar tuz ilave edin. Siğilin üzerine bu karışımı sürün ve yara bandıyla üzerini kapatın. Sabaha kadar bekletin. 12 gün boyunca her gece siğilin üzerine bu karışımı sürün. İlk kullanımdan itibaren başarılı sonucu fark edersiniz.

7. Çay Ağacı Yağı

Doğal Tedaviler

Çay ağacı yağı birçok cilt hastalığına iyi geldiği gibi aynı zamanda siğilleri tedavi etmede konusunda çok etkili doğal bir ürün. Çok güçlü ve etkili bir yağ olduğu için az miktarda kullanmaya özen gösterin. Çay ağacını siğil tedavisinde kullanılmak için, birkaç damlayı pamuğa dökün ve siğilin üzerine sürün. Siğil geçinceye kadar çay ağacı yağı sürün. Bu tedaviyi yaklaşık olarak 2-3 hafta kadar uygulayın.

8. Karahindiba Sapı

Doğal Tedaviler

Siğil sorununu doğal bir şekilde tedavi etmek için karahindiba sapı kullanabilirsiniz. Bunun için karahindiba sapını ikiye ayırın. İçerisinden çıkan sütü siğilin üzerine sürün. Düzenli bir şekilde sürdüğünüz zaman siğil bir süre sonra tamamen yok olur.

9. Hint Yağı

Doğal Tedaviler

Siğil herkesi rahatsız eden ve çok görülen bir cilt sorunu. Siğili tedavi etmek için hint yağını kullanabilirsiniz. Hint yağını bir kasenin içerisine koyun ve içerisine 1 tatlı kaşığı karbonat ilave edin. Macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra siğilin üzerine sürün. Yara bandı ile üzerini kapatın. Sabaha kadar bekletin. Her hafta düzenli olarak yaptığınız zaman kısa bir süre içerisinde siğil tamamen geçer.

10. C Vitamini

Doğal Tedaviler

Siğil tedavisinde kullanılan besinlerden biri C vitamini. C vitaminini hafif asitli olduğu için siğili yok etmek için kullanabilirsiniz. Bunun için ilk olarak C vitamini tabletini ezin ve üzerine bir miktar su ilave edin. Bu karışımı siğilin üzerine sürün ve 20 dakika boyunca bekletin. Her gün bu işlemi tekrarlayın. Bir süreden sonra siğil cilt yüzeyinden tamamen geçer.

11. Toz Maya

Doğal Tedaviler

Siğil herkes için rahatsız edici bir görünüme neden olan ve aynı zamanda kısa bir sürede bulaşan, bir cilt sorunu. Siğil tedavisi için ilk olarak bir kasenin içerisine 1 tatlı kaşığı toz maya koyun. 1 tatlı kaşığı hint yağını ilave edin ve karıştırın. Macun kıvamına gelince karışımı siğilin üzerine sürün. Üzerini bir bandajla sarın ve sabaha kadar bekletin. Bu karışımı siğil geçinceye kadar her gün tekrarlayın.

12. Sıcak Su

Doğal Tedaviler

Sıcak su siğili tedavi etmede çok kullanılır. Sıcak su aynı zamanda siğilleri yumuşatır ve virüsü öldürür. Suyun cildinizi yakmamasına dikkat edin. Sıcak suyun içerisinde siğili bekletin. Her hafta siğil geçinceye kadar tekrarlayın. Kısa bir süre sonra siğilin tamamen geçtiğini fark edersiniz

13. E Vitamini

Doğal Tedaviler

Siğilleri tedavi etmede doğal bir çözüm sunan E vitaminini düzenli olarak sorunlu olan bölgeye uygulayabilirsiniz. Bunun için bir adet E vitamini tableti ya da kapsülünü kırın. İçinde bulunan toz kısmını direkt olarak siğilin üzerine dökün. Üzerini yara bandı ya da bir bandajla kapatın. Sabaha kadar bu şekilde bekletin. E vitamini uygulamasını günde üç kere tekrarlayın. Bu sayede cilt yüzeyinde rahatsız edici siğillerden kurtulmuş olursunuz.

14. Havuç

Doğal Tedaviler

Havuç siğillerin geçmesini sağlayan ve içerisinde birçok vitamin barındıran bir besin. Havucu siğile sürmek için ilk olarak havucu küçük küçük doğrayın. Daha sonra üzerine 2 çorba kaşığı zeytinyağı ilave edin. Macun kıvamına gelinceye kadar iyice karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı günde iki kere sürün ve yaklaşık olarak yarım saat boyunca sorunlu olan bölgenin üzerinde bekletin. Bu uygulamayı siğil tamamen geçinceye kadar, 2 ya da 3 hafta sürecinde her gün tekrarlayın. Bu süreç sonrasında siğiller tamamen geçtiğini fark edersiniz.

15. Propolis

Doğal Tedaviler

Propolis arıların ürettiği şifalı bir besin maddesi. Kovanın iç kısmının temiz kalmasını sağlayan propolis, insan vücuduna büyük fayda sağlar. Propolis maddesini siğil tedavisinde kullanabilirsiniz. Bunun için propolisi siğil olan bölgenin üzerine birkaç damla damlatın. Bir yara bandı ya da bandajla sarın ve sabaha kadar bekletin. Bu uygulamayı düzenli olarak her gün tekrarlayın.

16. Muz Kabuğu

Doğal Tedaviler

Muz kabuğunun içeriğinde yer alan proteolytic enzim siğillere karşı tedavi edici bir özelliğe sahip. Bunun için ilk olarak muz kabuğunun iç kısmında yer alan beyaz lifleri çıkarın. Daha sonra bir kasenin içerisinde ezin ve siğile direkt olarak sürün. Yara bandıyla siğilin üzerini kapatın ve sabaha kadar bekletin. Bu uygulamayı gün içerisinde birkaç kere tekrarlayın.

17. Taze Fesleğen

Doğal Tedaviler

Fesleğenin içerisinde yer alan anti-viral etkisiyle siğil tedavisinde çok sık kullanılır. Fesleğeni siğil tedavisinde kullanmak için ilk olarak birkaç tane taze fesleğen yaprağını ezin ve direkt olarak siğilin üzerine sürün. Siğili yara bandı ile kapatın ve sabaha kadar bekletin. Bu işlemi siğil geçinceye kadar her gün, birkaç kere uygulayın.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.