Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Sivilce Nasıl Kurutulur?

Sivilceleri gidermek için pek çok ilaçlar ve kozmetik alanında da pek çok ürünler bulunur. Bu ürünlerin içeriğinde yer alan birçok zararlı ürün bu ürünlerin tercih edilmemesi gerektiğini vurguluyor. Ancak ne yazık ki sivilceli görünüm bizleri her yolu denemeye sevk ettiği için gereğinden fazla ürün de kullanabiliyoruz. Bu hem cildimizin incelmesine hem de gözeneklerin daha da büyüyerek sivilcelerin çoğalmasına neden oluyor.

Biz sizlerle bu yazımızda sivilcelerin içinde yer alan iltihaplardan ve irinlerden nasıl kurtulacağınıza dair birkaç pratik yöntem paylaşacağız. Bu pratik yöntemler hem sivilcelerinizi kurutacak hem de sizlerin başka pahalı ürünleri almanıza gerek kalmayarak bütçenize de yardımcı olacaktır. Aynı zamanda doğal ürünlerden elde edeceğiniz bu çözümler cildinize zarar da vermeyecektir.

Sivilce Kurutma Yöntemleri

1. Diş Macunu

Eğer sivilceniz henüz o kadar büyük değilse siz bu sivilceye müdahale edebilir ve daha fazla büyümesine engel olabilirsiniz. Öncelikle bu sivilcenin üzerine bir miktar diş macunu sürün ancak bunu sürerken elinizin temiz olmasına dikkat edin. Diş macunu içeride bulunan bakterilerin oluşumunu önleyecek ve içeride bulunan iltihaplarında dışarı çıkmasına yardımcı olacaktır.

2. Limon

Limonun içerisinde yer alan antiseptik özellik sayesinde sivilceler üzerindeki etkisi kanıtlanmıştır. Bu da sivilce maskeleri başta olmak üzere birçok cilt sorununda limonun kullanılmasına neden olmuştur. Eğer sizlerin de yüzünün herhangi bir yerinde ya da başka bir bölgesinde sivilce oluşumu var ise sıkmadan önce bir adet limonu yarıya bölün ve yarısını bu bölgeye sürün. Ovalar gibi sürdükten sonra tüm gece boyunca böyle kalmasını sağlayın. Hızlı bir şekilde sivilcenizin kuruduğunu göreceksiniz. Size tek tavsiyemiz limonu sürdükten sonra güneş ışınlarından korunmanız olacaktır.

3. Beyaz Sirke

Sirke oldukça kuvvetli bir asit özelliğine sahiptir. Öyle ki bir kaç gün içinde sirkeyle birlikte bir sebzeyi bekletmeniz o sebzenin yapısının değişmesine bile neden olabiliyor. Doğru miktarlarda uygulandığı zaman istenmeyen sivilcelerinizi de kolay bir şekilde kurutacaktır. Bir parça pamuğun üzerine bir kaç damla beyaz sirke damlatın ardından bu pamuğu sivilceli olan alana süün ve hemen yıkamayın biraz durmasını sağlayın. Bu çok etkili bir yöntem olacaktır.

4. Sarımsak

Eğer sizlerde sivilcelerinizi kurutmak ve bir an önce kurtulmak istiyorsanız ancak bunun için pahalı kimyasal ürünler yerine doğanın bizlere sunduğu nimetlerden faydalanmak istiyorsanız tam adresine geldiniz. Sarımsak içerdiği iltihap kurutucu özelliği sayesinde bir çok ilaç yapımında da sık sık kullanılır. Eğer sizlerde sivilcelerinizi kurtulmak istiyorsanız sarımsağı kullanabilirsiniz. Bir diş kadar sarımsağı soyun ve ezin. Daha sonrasında sivilceli olan bölgeye bundan sürün. Ve en az yirmi dakika kadar beklettikten sonra durulayın. Hızlı bir şekilde sivilcelerinizden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

5. Karbonat

Karbonat bir çok maskenin içerisinde yer alır. Tek başına kullanıldığı zaman da sivilceler üzerinde etkili olabilen karbonatı bir miktar suyla karıştırın ve krem kıvamına getirin. Ardından gece yatmadan önce bu kremi sivilceli alana sürün. Daha sonra da bu alanı ılık suyla durulayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.