Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Taocu Seks Nedir?

Pek çok çift cinsel yaşamlarında erken boşalma ya da orgazm olamama gibi sorunlar yüzünden mutsuzluk yaşıyor. Çiftlerin bu mutsuzluklarını ortadan kaldırmak için her geçen gün yeni seks çeşitleri ortaya atılıyor. Siz de bu farklı yöntemleri deneyerek seksten alacağınız hazzı biraz daha arttırabilir ve bazı sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. İşte bu seks türlerinden bir tanesi de taocu seks. Geçmişi çok eskilere dayanan bu yöntem son yıllarda insanlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor oldu ve popülerleşti.

Taocu Seks Ne Demektir?

Taocu sevişme sanatı olarak da bilinen bu seks türünün aslında geçmişi çok öncelere dayanıyor ve neredeyse yüzyıllardır insanlar tarafından tercih ediliyor. Hatta eski Çin’de cinselliğin temelini oluşturan anlayışa bu isim veriliyor. Hem yüzyıllar boyunca uygulanan hem de işlevselliği ile üzerinde çeşitli araştırmalar yapılan bu yöntem, kadının ve erkeğin orgazm olma konusundaki farklılıklarına odaklanıyor. Bu teknik eski Çin’de cinsellik öğretilerinin temelini oluşturuyor ve şimdiki Batı’nın erotizm ve cinsellik anlayışına ile neredeyse taban tabana zıt. Üstelik bu felsefe uzun ve sağlıklı yaşamı da temel alıyor.

Taocu Seksin Amacı Nedir?

İki bin sene öncesine dayanan bu cinsel yaşam felsefesinin temel amacı hissetmek ve orgazmı olabildiği kadar uzun kılmak. Bu taocu sekste kadın Yin, erkek de Yang olarak temsil ediliyor. Böylece cinsel arzusu ve isteği çok hızlı bir şekilde artan Yang ile cinsel isteğinin ve hazzının artması biraz vakit alan Yin arasındaki uyumun sağlanması amaçlanıyor. Yani bu uyumun sağlanması sürecinde arayışla beraber sevişme de mümkün olduğu kadar uzun kılınıyor.

Özellikle bu felsefeye göre Yin ile Yang yani kadın ve erkek birbirini tanımak konusunda fazla aceleci davranmıyor. Bu yüzden de birbirlerine dokunuyorlar ve birbirlerini izliyorlar. Erkek çabuk boşalmış olsa dahi bazı yöntemleri uygulayarak daha geç doyuma ulaşan kadın uyum sağlamaya çalışıyor. Bu sayede de bunları yaparken erkek bir yandan boşalmadan da orgazma ulaşabiliyor.

Taocu Seks Yöntemleri Nelerdir?

Taocu seksin içerisinde geçmişi çok eski zamanlara kadar dayanan ve insanlar tarafından uygulanan farklı yöntemler bulunuyor. Eğer cinsel yaşamınızda Yin Yang uyumunu yakalamak, orgazmı ve hazzı çok daha iyi şekilde yaşamak istiyorsanız bu yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerin bir kısmı ağırlıklı olarak erkeklere yönelik ancak kadınların da mutlaka uygulaması gereken yöntemler yer alıyor. Böylece çift olarak seksten alınan hazzı büyük ölçüde arttırmak mümkün bir hale geliyor.

1. Kilitleme Yöntemi

Eğer bu yöntemi öğrenmek için dikkatinizi yeteri kadar yoğunlaştırırsanız ve ortalama 1 ay kadar bunun için denemeler yaparsanız bir erkek olarak erken boşalma sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Aslında bunun için yapmanız gereken tek şey, seks esnasında kontrolün sizden çıktığını fark etmeye başladığınız anda penisinizi 2 ya da 3 cm kadar veya tamamen dışarı çıkarmanız. Bir süre bu şekilde kalmanız gerekiyor. Bu süre zarfında sakin bir şekilde ama derin derin nefes almanız gerekli.

Taocu anlayışa göre onları ersuyu adı ile isimlendirdikleri ve çok değerli olduğunu düşündükleri spermlerin boş yere harcanmaması gerekiyor. Böyle bir yöntem olduğunda erkek kontrolü yeniden eline geçirdiği için spermleri de kendi kontrolü altına almış oluyor. Ancak bir yandan da bu yöntemi uygularken erkeğin de spermlerinin ne kadar değerli olduğunu ve onları kontrol altında tutması gerektiğini hep aklına getirmesi gerekiyor.

Kilitleme yöntemine dair en önemli kısım ise aslında zamanı doğru bir şekilde ayarlamayı becerebilmek. Yani erkeğin kontrolünü kaybedeceği anda hazza karşı yenilmemesi ve tekrar denetimi eline geçirmesi gerekiyor. O yüzden orgazm olmadan hemen önce doğru zamanda harekete geçmenin önemi büyük.

2. Çağdaş Kilit Yöntemi

Bu yöntemde de erkeğin boşalacağını hissettiği anda kendisini geri çekmesi ve 10 ile 30 saniye boyunca hiçbir şey yapmadan durması gerekiyor. Sonrasında erkek yeniden sekse devam edebilir. Taocu felsefeye göre erkek bu yönteme yoğunlaştığında ve bu yöntemde tecrübe kazandığında cinsel ilişkilerdeki geri çekilme sıklığında da bir azalma gözlenmeye başlanacak. Hatta eğer bu yöntemi sık sık uygular ve yeteri kadar deneyim kazanırsanız artık bu yönteme ihtiyaç duymadan cinsel ilişkilerinize devam edebilirsiniz. Yani bir nevi bu yöntem sayesinde erken boşalma sorununuz ortadan kalkmış olur.

3. Eski Çin Sıkma Yöntemi

Taocu felsefeye göre erkeklerin de boşalma olmadan orgazm olabilmeleri mümkün. Hatta yine bu inanışa göre erkekler daha az boşaldıklarında ancak daha çok orgazm olduklarında daha uzun süre yaşıyorlar. Tabii bu yalnızca bir inanış fakat orgazm konusunda gerçekten de işlevsel bir teknik olabilir. Yani bu yöntemde boşalmadan da orgazm olabiliyorsunuz.

Diğer yöntemlerde olduğu gibi orgazmı ve boşalmayı kendi denetiminiz altında almayı öğreniyor ve elde ettiğiniz tecrübe ile bunu cinsel ilişkilerinizde kullanabiliyorsunuz. Bu teknikte yapmanız gereken tek şey testisler ile makat arasında olan noktaya orta parmağınız ve işaret parmağınız ile beraber 3 ya da 4 saniye boyunca bastırmak. Bu yöntemi düzenli olarak uygurlarsanız teknik üzerinde daha çok tecrübe sahibi olmuş olursunuz ve bunun faydalarını da cinsel yaşamınızda görmeye başlarsınız.

4. Sertleşmeden Girme Yöntemi

Yöntemin adı kulağa çok çılgınca gelebilir ancak evet, böyle bir yöntem de bulunuyor taocu seks tekniklerinde. Üstelik bu yöntem taocu seksin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Bu yönteme göre erkekler partnerleriyle sertleşme olmadan da sevişebiliyorlar. Eğer taocu sevişme deneyiminiz yeteri kadar artarsa siz de bu yöntemi uygulamaya başlayabilirsiniz.

Tecrübeniz ne kadar çok olursa başarı olasılığınız da bir o kadar artar. Taocu seks yöntemlerinin inanışına göre yan yana sex pozisyonlarında, yüz yüze seks pozisyonlarında ve erkeğin üstte olduğu farklı seks pozisyonlarında erkeğin penisi sertleşmeden de cinsel ilişkiye girmek mümkün görülüyor. Aslında bu yöntemin çok özel bir avantajı var. Yani bu yönteme göre her zaman sertleşmenin mümkün olmadığı doğal kabul ediliyor ve buna rağmen seks yapılabileceğine işaret ediliyor.

O yüzden sertleşme sorunu sevişmenin önünde bir engel olarak nitelendirilmiyor. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler için oldukça avantajlı olduğu söylenebilir. Yani bu yöntem aslında hakim bir inanışı değiştirme özelliğine sahip.

5. Doğru Nefes Alma Yöntemi

Doğru nefes alma, tüm yaşamımızda dikkat etmemiz gereken bir konu. Çünkü sağlıklı yaşamak için doğru nefes alma tekniklerini iyi bilmemiz ve doğru şekilde uygulamamız gerekiyor. Bu yüzden taocular da hem erkeklerin hem de kadınların sağlıklı ve keyifli bir cinsel yaşam için doğru nefes alıp vermeyi bilmeleri gerektiğine inanıyorlar. Böylece cinsel yaşamın çok daha eşsiz ve özel bir hal alacağını düşünüyorlar.

Taocuların önermiş oldukları nefes tekniğine göre; gövdenizi ve göğsünüzü dik tutmalı, diyaframınızdan başlayıp burnunuzdan nefesi alıp vermeli, ciğerlerinizi çok yavaş bir şekilde ama tamamen boşaltmalı, sonrasında da diyaframı yeniden tamamen doldurana kadar çok yavaş bir şekilde tekrar nefes almalısınız. Bu yönteme göre kesinlikle ağızdan nefes alıp verilmemesi gerekiyor. Bu yöntemi uygulamanız size cinsel yaşamınızda mutluluk ve keyif sağlayacağı kadar genel yaşamınızda da size keyif, mutluluk ve sağlık getirecek.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.