Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Tereson Kanser Yapar Mı?

Yazın en büyük sorunlarından birisi terlemedir. Aslında terlemenin vücut için çok fazla faydası olmasına rağmen insanlar için bu durum utanç verici olarak görülüyor. Bu gibi durumlarda birtakım ter engelleyici kullanımlarına başvurulabiliyor. Bu engelleyicilerden birisi de tereson olarak biliniyor. Peki, tereson olarak bilinen bu engelleyici kanser yapar mı?

Hiperhidroz Nedir?

Hiperhidroz aşırı terleme anlamına gelen bir kelimedir. Terleme demek insan vücudun kendini çok sıcaklarda serinletmesi için kullandığı en önemli yöntemlerden bir tanesidir. Hiperhidrozlu insanların vücutları ise ısı kontrolü için normal insanların vücutlarına göre çok daha fazla ter salgılarlar. İki tip hiperhidroz türü vardır. Genel hiperhidroz bütün vücudu etkiler ve diğer türe göre daha seyrek görülür ve genellikle ortaya çıkmasının başka bir hastalıkla ilgisi vardır. En çok görülen tip ise; bölgesel hiperhidrozdur. Yani genel olarak koltuk altı terlemesidir. Fakat bunun yanında el ve ayak terlemesi, çok az bir ihtimalle de yüz terlemesi görülebilir.

Hiperhidroz Neden Olur?

Bölgesel hiperhidroz bir tür ter bezinin aşırı çalışması sonucu veya çok fazla terleyen bölgede normalden çok daha fazla miktarda ter bezi bulunmasından dolayı ortaya çıkar. Bu ter bezleri vücudun her yerinde bulunur. Ancak en sık olarak görüldüğü yerler el, ayak ve koltuk altıdır. Hiperhidrozu olan insanların vücutları yüksek miktarda ter üretirler.

Bu da el, ayak, göğüs veya koltuk altının yani vücudun neresi etkilenmişse o bölgelerin sürekli olarak ıslak olması anlamına gelir. Bu durum kişiyi iş hayatında ve sosyal hayatta zor bir durumda bırakabilir ve insanın günlük hayatını sürdürülmesi zamanla zorlaştırabilir.

Tereson Nedir?

Tereson özel formülüyle ter bezi kanallarında kısa süreli bir mekanik engele neden olur ve bu sayede terin deri yüzeyine çıkmasını engeller. Tereson, kullanan kişilere uzun süren bir kuruluk hissi sunar.

Teresonun kullanımı ise oldukça çok kolay ve aynı zamanda pratiktir. Temizlenmiş ve kurutulmuş bölgeye gece yatmadan uygulanır. Geceleri ter bezlerinin aktif olmaması uygulamada önemli bir noktadır.

Başlangıçta her gece uykudan hemen önce kullanılır. Terleme problemini ise ertesi gün çözmeye başlar. Terleme sorununu 3-4 gün gibi bir sürede kontrol altına alır. Fakat bu durum cilt yapısına göre de farklılık gösterebilir. Kimi insanların vücutlarına göre ise terlemeyi 2 gün gibi kısa bir sürede kontrol altına aldığı belirlenmiştir.

Tereson Kanser Yapar Mı?

İçerisinde antiperspirant ürünler bulunduran deodorant ve deodorant benzeri ürünler vücudun deri tabakasını kaplayarak zararlı toksinlerin vücut dışına atılmasını önlüyor. Meme kanserinde görülen tümörlü hücreler, meme dokusunun alt kısmında koltuk altına yakın bir yerde bulunur. Erken yaşlarda koltuk altı tüylerinin alınmasından sonra kullanılan ürünler antiperspirant ürünler deriden emilerek meme dokusuna doğru ilerler. Bu durum ise zamanla meme kanseri oluşumuna neden olabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.