Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Ters İlişki Sağlığa Zararlı Mıdır?

Ters ilişki yani anal ilişki bekaretinin bozulmasını istemeyen kişiler tarafından da tercih edilmekte olan alternatif bir cinsel ilişki türü olsa da bu konu ile ilgili olarak bilinmesi gereken birçok şey bulunuyor. Ters ilişki ile kızlık zarının bozulup bozulmadığını merak eden kişilerden ters ilişki ile hamile kalınıp kalınmayacağı konusunda kafası karışan kişiler bulunuyor. Bu tür şeylerin olması elbette mümkün değil.

Ters İlişki Nedir?

Ters ilişki cinsel ilişki esnasında penisin vajinaya değil anal bölgeye girişi ile gerçekleşir. Anal bölge olan anüsün duyarlı, hassas ve esnek bir yapıya sahip olan bir bölge olması sebebiyle cinsel ilişkiye girilebilen bir bölge olsa da bu noktada bilinçsiz bir şekilde cinsel ilişkiye girmenin de ortaya çeşitli zararlar çıkaracağını da söylemek gerekir.

Ters İlişkinin Zararları Nelerdir?

1. Yanma ve Acı Hissine Sebep Oluyor

Ülkemizde bekaret sebebiyle olsa da yurt dışında genellikle cinselliğe farklı bir tat katılmak istenmesi sebebiyle yapılan anal ilişki, her ne kadar erkeklerden tarafından haz duyulan bir durum olsa da kimi zaman kadınların yanma ve acı hissi ile hırpalanmalarına sebep oluyor.

2. Yırtılma ve Kanama Gerçekleşebilir

Anal bölge hassas ve esnek bir bölge olsa da hızlı bir şekilde esneklik kazanamadığı için sabırsız bir şekilde hızlı ve sert bir şekilde ilişkiye girmeye çalışmak kanama ve yırtılmalara yol açacağı için bu durumdan kaçınılması gerekiyor.

3. Cerrahi Operasyonlar Sağlık Sorunlarına Yol Açabiliyor

Biraz önce bahsi geçen çeşitli olumsuzlukların ardından anüste meydana gelen yırtılmalar sebebiyle oluşan yaraların üstesinden gelmek ve onarımını gerçekleştirebilmek için yapılan cerrahi operasyonlar bazı durumlarda çeşitli sağlık problemlerine yol açabiliyor.

4. Hastalıklara Gebe

Ters ilişkinin bir başka zararı ise cinsel yolla bulaşmakta olan hastalıklara bir kapı aralaması oluyor. Anal bölge yani makatta yer alan bakterilerin cinsel ilişkiye girilmesi sırasında partnere transfer olması çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Özellikle makatın bağırsaklardan emilen besin atıklarını dışarıya atılan bölge olması sebebiyle ters ilişki sırasında penis birçok zararlı bakteriye maruz kalabilir. Bu sebeple ters ilişki hiç hijyenik bir ilişki türü olmaz.

5. Bakterilerin Vücuda Yayılmasına Neden Oluyor

Anüs bölgesi bağırsaklardan gelen atıkların dışarıya çıkış bölgesi olduğu için vücuttan atılmak istenen atıkların geçtiği bölgedir. Bu nedenle de dışarıdan içeriye bir cismin girmesi pek uygun olmadığı için anal seksi de pek sağlıklı yapmaz. Diğer yandan vücudun diğer bölgelerinde yer almayan bakterilerin anüs bölgesinde yer alması sebebiyle burada yer alan çeşitli zararlı bakterilerin ilişki ile birlikte vücudun diğer bölgelerine de yayılabilecek olmasıdır.

6. Vajinaya Zarar Verebilir

Ters ilişki vajinal ilişkiye girmekten oldukça farklı bir durum olup, vajinadan salgılanmakta olan kayganlaştırıcı yapının anal bölgede yer almaması sebebiyle ters ilişki sırasında kayganlaştırıcı türevi yardımcı materyallerin kullanılması gerekebilir. Diğer yandan ilk olarak ters ilişkiye girdikten sonra vajinal ilişkiye girilmesi halinde anüs bölgesinde yer alan zararlı bakterilerin de vajinaya geçmesi ve bu sebeple de çeşitli cinsel hastalıklara yol açması mümkün.

7. Dışkı ve Gaz Kaçırması Yaşanabiliyor

Düzenli bir şekilde ters ilişkiye giren kişilerin kas yapısı zarar gördüğü için oluşan deformasyon ve kas yapısının gevşemesi nedeniyle gaz ve dışkı kaçırması gibi durumlar yaşanabiliyor.

8. Kadınları Psikolojik Olarak Etkiler

Anüsün içerisinde vajinadakine benzer bir şekilde kayganlaştırıcı salgı bezlerinin olmaması sebebiyle kadınlar bu ilişkiden zevk almak yerine acı çekebilir. Bunun neticesinde de kadınların kendini kötü hissetmesi mümkündür. Psikolojik açıdan sorunlar yaşayabilen kadınlar bunalıma dahi girebilir. Ters ilişkiye girecek olan partnerlerin birbirlerine karşı anlayışlı bir şekilde yaklaşmaları ve daha önce hiç deneme yapmamış olmaları halinde de sürekli birbirleriyle konuşarak bu işi ağırdan almaları gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.