Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Tuz ile Diş Beyazlatma

Sağlıklı bir gülüşe kim sahip olmak istemez ki? Peki, ya bunun için dişlerimize ne kadar özen gösteriyoruz? Kimi zaman sağlıksız dişlerin oluşturduğu kötü kokulardan dolayı gün içinde sık sık rahatsız oluruz. Dişlerimizin tamamı kötü oluncaya dek bu ihtimalleri aslında pek de umursamayız. Ancak dişler birden çürümez. Her zaman için dişlerimize gereken özeni göstererek önlemimizi almalıyız. Özellikle çay kahve sigara ve alkol kullanan kişilerin diş bakımının üzerine daha çok düşmesi gerekir. Çünkü bu maddeler dişlere direkt olarak zarar verir. Öncelikle sarartmaya, devamında da çürütmeye başlar.

Sararan dişler günümüzde birçok kişinin sorunu. Ancak bu sorunu ortadan kaldırmak sandığınızdan daha basit. Kimimiz bunun için doktorlara gideriz. Doktorlar ise diş beyazlatma işlemini çok önermese de hastanın isteği doğrultusunda bu işlemi yapar. Diş beyazlatma işlemi için öncelikle diş minesinin üzerinde bulunan sarı tabaka kazınma işlemi ile temizlenir. Fakat bu işlem diş minesini de incelteceği için kişinin soğuk ya da sıcak bir şeyler içerken dişlerinin sızlamasına neden olur. Bu da sizlere beyaz ancak sağlıksız dişler kazandırır. Aynı zamanda incelen diş minesi çok daha kolay bir şekilde sararacağı için kişi sürekli olarak bu işlemi yaptırmak zorunda kalır. Dişlerinizi düzenli bir şekilde fırçaladığınız takdirde ve doğru ürünler kullandığınız takdirde bu işlemlere gerek kalmadan sağlıklı dişleriniz olabilir.

Uzun yıllardır kullanılan ve farklı amaçlar ile kullanılan tuz yöntemi oldukça sağlıklı olan bir yöntemdir. Ancak tuz ile dişler beyazlatılırken kaya tuzu seçilmesinde fayda var. Çünkü kaya tuzu oldukça organik bir tuzdur. Sağlıklı bir diş için günde en az 2 kere dişlerin fırçalanması gerekir. Fakat diş macunları her ne kadar dişlerinizin bakımını yapsa da içeriği nedeni ile beynin çalışmasını olumsuz etkileyen bazı faktörleri de içerir. Bu içerik özellikle gelişim çağında olan çocukların daha çok etkilenmesine neden olur.

Tuz ile Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Tuz beyazlatma işlemi evde hiç para harcamadan, kendi kendinize yapabileceğiniz en basit bakım çeşidi diyebiliriz. Bunun yanı sıra diş beyazlatma uğruna gereksiz yere ve işe yaramayan yöntemler için para harcamanıza da gerek kalmayacak.

Tuz bildiğiniz için oldukça değişik bir yapıya sahip. Sadece tatlandırmada değil uzun yıllardır aynı zamanda bir saklama yöntemi olarak da tuzdan faydalanılır. Tuzun içerdiği anti bakteriyel özellik sayesinde dişlerinizde kalan yemek artıklarının etkisini hızlı bir şekilde etkisiz hale getirir ve bu şekilde dişlerde oldukça güçlü bir beyazlama görülür. Bu yöntemi düzenli olarak uyguladığınız takdirde dişlerinizde göz görülür bir şekilde beyazlama göreceksiniz.

Ağızda sararmalara neden olan bakterilerin ölmesine yardımcı olan tuzu, uygun bir miktarda diş fırçanızın üzerine dökün. Çok az bir su ile karışmasını sağlayın. Ardından dişlerinizi yumuşak hareketlerle bu şekilde fırçalayın. Bu yöntemi düzenli olarak yaptığınız takdirde sonuç alacağınızı unutmayın. Fırçalama işleminin ardından su ile gargara yapmayı ihmal etmeyin.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.