Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Tuz Ruhu ile Diş Beyazlatma

Dişlerimizi her ne kadar kaliteli ürünler ile fırçalasak da ne yazık ki bu ürünler kimi zaman yetersiz kalıyor. Aynı zamanda bu ürünlerin içerisinde çeşitli kimyasalların bulunması ve fırçalama esnasında bunların sindirim yolu ile kana karışması da ileride ciddi hasarlara yol açabilir. Örneğin diş macunlarının ucunda bazı renkler bulunur. Eğer diş macunu tüpünün üzerinde çeşitli renklerde bir boya varsa bu kimyasallık oranını gösterir. Eğer bu renk yeşil ise bu ürünün doğal ve organik olduğu anlamına gelir. Bu ürünleri tercih etmeniz de yarar vardır. Ancak bunların içerisinde bile fosfor bulunduğu için özellikle gelişim çağında bulunan çocukların zeka gelişimini de olumsuz etkiliyor.

Diş beyazlatma yöntemleri ile birlikte doktorlara başvuran kimselerin de dişleri normalden daha fazla ve hızlı bir şekilde sararıyor ve tekrar beyazlatma işlemi için kişinin bir daha masraf ve zaman harcaması gerekiyor. Çünkü diş beyazlatma işlemi sırasında dişin sarı olmasından kaynaklı tartar bölgesi dişten kazınır ve bu da diş minesini hassaslaştırır. Bu da dişlerin normalden daha fazla sarardığı anlamına gelir. Diş beyazlatma işlemi için oldukça fazla yöntem bulunur. Fakat kişi bu yöntemleri kullanmadan önce oldukça iyi bir araştırma işlemi yapması gerekiyor. Aksi halde kişi hem zehirlenebilir hem de dişlerini kalıcı bir şekilde kaybedebilir

Tuz Ruhu ile Diş Beyazlatma İşlemi Nedir?

Bazı yöntemler oldukça zararlı olabiliyor. Tuz ruhu oldukça asidik bir yapıya sahiptir. Genelde tüketeceğimiz ürünlerin asidik ya da bazik ölçüsü diş minelerimizin kaldıracağı şekilde üretilir. Tuz ruhu temizlik ürünü olarak bilinir ancak temizlik alanında bile kullanılmasında sakınca gören uzmanlar bir de bunu diş beyazlatacak amacı ile kullanan kişilerin varlığı karşısında şaşırıyorlar. Bilinçsizce yapılan diş beyazlatma işlemlerinde kullanılan en yanlış yöntemlerden biri olan tuz ruhu beyazlatma işlemi insan sağlığını riske atıyor.

Tuz Ruhu ile Diş Beyazlatma Zararları

Hiçbir yararlı yanı olmayan bu yöntem diş beyazlatma işlemi sırasında kullanılan en yanlış yöntemdir. Tuz ruhu zorlu kireç lekelerini ve pas lekelerini çıkarmak için kullanılır. Bu alanlarda kullanılırken bile su ile teması sırasında maske kullanmamız ve bu havayı solumamız lazım. Her ne kadar kimi kişiler tarafından tavsiye edilse de bu tavsiyelerin ciddiye alınmaması gerekiyor. Çünkü tuz ruhu dişinizi beyazlatmanın aksine direkt olarak dökülmesine bile neden olabilir. Fakat bu dökülmeyi görecek kadar yaşamanız da ayrıca bir mucize olur. Bu tür yöntemlerden uzak durmanız sağlığınız açısında faydalı olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.