Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Uçuk Tedavisinde En Hızlı Sonuç Veren 12 Doğal Yöntem

Aslında Herpes Simpleks ismi verilen bir virüs olan uçuk, çoğu insana daha küçük yaşlarda, bu virüsü taşıyan bir birey ile temas sonrasında geçer. İlaç tedavisi ile virüsün ölmesi sağlanamaz fakat başka rahatsızlıklara neden olması engellenebilir. Hayatımız boyunca vücudumuzda taşıdığımız Herpes Simpleks virüsü, bağışıklık sistemimizin zayıfladığı dönemlerde özellikle dudak çevresinde oluşan ufak yaralar ile kendini belli eder. Kimi insan sadece hasta olduğunda, iyi beslenmediğinde yani bağışıklık sisteminde zayıflama gözlendiğinde nadiren uçuk çıkartır. Bazı insanlarda ise uçuk sık sık ortaya çıkan düzenli bir rahatsızlığa dönüşebilir. Biz de bu listemizde sizler için doğal uçuk tedavilerini sıraladık. Eğer siz de sık sık uçuk çıkarmaktan muzdaripseniz gelin evde uygulayabileceğiniz bu hızlı ve bitkisel uçuk tedavilerini beraber inceleyelim.

1. En Hızlı Uçuk Tedavisi Sarımsak

Uçuk Tedavisinde En Hızlı Sonuç Veren 20 Doğal Yöntem

Doğanın insanlara sunduğu en mucizevi bitkilerden biri olan sarımsak, uçuk tedavisinde en önemli yardımcınız olacak. Antiviral özelliği sayesinde Herpes Simpleks virüsünün yani uçuğun en güçlü düşmanlarından biri olan sarımsak, hem besin olarak tüketildiğinde hem de direkt uçuğun üzerine uygulandığında son derece hızlı bir sonuç almanızı sağlar. Sarımsağı ortadan ikiye bölüp, iç kısmını uçuk çıkan bölgeye sürüp bir süre bekletebilir, sarımsağı ezip uçuk çıkan bölgeye sürebilir ya da sarımsak ile uçuklu bölgeye masaj yapabilirsiniz. Bu işlemlerden herhangi birini uygulayıp bir gece dudağınızda bekletirseniz ertesi sabah uçuğun iyileşmeye başladığını fark edeceksiniz.

2. Tuz Kullanarak Uçuk Tedavisi

Uçuk Tedavisinde En Hızlı Sonuç Veren 20 Doğal Yöntem

Uçuklu bölgeyi tedavi etmede önemli bir diğer yardımcınız ise tuz olacak. İsterseniz parmağınız ile bir miktar tuzu uçuk çıkan bölgeye uygulayabilir ve bekletebilirsiniz ya da sarımsak ile tuzun güçlü birleşimini kullanabilirsiniz. Ezilmiş yarım diş sarımsağın içerisinde tuz ekleyip dudağınıza uygulayın ve bir süre etkisini göstermesi için bekleyin. Uçuğun kısa sürede yok olup gittiğini fark edeceksiniz.

3. Çay Ağacı Yağı İle Uçuk Tedavisi

Uçuk Tedavisinde En Hızlı Sonuç Veren 20 Doğal Yöntem

Son dönemlerin en popüler doğal ürünlerinden biri olan çay ağacı yağı uçuk tedavisinde de karşımıza çıkıyor. Uçuk çıkan bölgeye ince bir tabaka haline günde iki kez uygulayarak kullanabileceğiniz bu yöntem uçuğun hızlı bir şekilde kurumasını sağlayacak.

4. Uçuk Üzerinde Limonun Gücü

Uçuk Tedavisinde En Hızlı Sonuç Veren 20 Doğal Yöntem

Asidik etkisi ile yarayı temizleyip hızlıca kurutmakta kullanabileceğiniz bir diğer önemli bitki ise limon. Hepimizin evinde olan limon hem kolay uygulaması hem de hızlı sonuç vermesi ile uçuk tedavisinde sıkça tercih edilir. Bir kulak çubuğunun üzerine damlatacağınız bir kaç damla limon suyunu uçuklu bölgenin üzerinde gezdirerek yarayı temizleyebilirsiniz.

5. Uçuklar İçin Kabartma Tozu

Uçuk Tedavisinde En Hızlı Sonuç Veren 20 Doğal Yöntem

Uçuğun kurumasında kullanabileceğiniz en hızlı yöntemlerden biri de kabartma tozudur. Hızlı ve etkili bir şekilde yaranın kurumasını sağlayan kabartma tozu özellikle birkaç damla limon suyu ile karıştırıldığında harika bir uçuk merhemine dönüşür.

6. Aloe Vera Mucizesinin Uçuk Tedavisinde Kullanımı

Uçuk Tedavisinde En Hızlı Sonuç Veren 20 Doğal Yöntem

Ciltte ilgili çok sayıda problemin çözümünü yaprakları arasındaki mucizevi jelde barındıran aloe vera uçuk tedavisinde de bizi yalnız bırakmıyor. Aloe vera bitkisinin yaprağını kullanmadan önce güzelce yıkayın ve daha sonrasında ihtiyacınız kadar yaprağı bitkiden kesin. İçerisindeki jeli bir kulak çubuğu yardımıyla uçuklu bölgeye uygulayın. İyice kuruması için biraz zaman tanıdıktan sonra nemli bir bez yardımıyla jeli temizleyin. Bu uygulama kısa sürede uçuğun görünümünü azaltacaktır.

7. Siyah Çay İle Kolay Uçuk Tedavisi

Uçuk Tedavisinde En Hızlı Sonuç Veren 20 Doğal Yöntem

Hepimiz günlük hayatımızda poşet çay kullanıyoruz. Uçuk çıkardığınız dönemlerde demlediğiniz poşet çayları sakın çöpe atmayın. İşiniz bittikten sonra soğuması için beklettiğiniz poşet çayı uçuk çıkan bölgeye masaj yaparak 5 dakika kadar sürmeyi deneyin. Uçuğun daha az acımaya başladığını ve yavaş yavaş kuruduğunu fark edeceksiniz.

8. Uçuğu Geçirmek İçin Elma Sirkesi

Uçuk Tedavisinde En Hızlı Sonuç Veren 20 Doğal Yöntem

Elma sirkesi asidik yapısı ile uçuk çıkan bölgeyi temizlemek ve uçuğun kurumasını sağlamak için birebirdir. Kulak çubuğuna damlatacağınız birkaç damla elma sirkesini sorunlu bölgeye uygulayın ve kuruması için bekleyin. Daha sonrasında su kullanarak nazikçe temizleyin. Uçuğun kısa sürede kurumaya başladığını fark edeceksiniz.

9. Her Derde Deva Hindistan Cevizi Yağının Uçuk Tedavisinde Kullanımı

Uçuk Tedavisinde En Hızlı Sonuç Veren 20 Doğal Yöntem

Son dönemin olmazsa olmaz doğal ürünleri arasında en trend ismi şüphesiz ki hindistan cevizi yağı. Nemlendirici olarak kullanımından saçları beslemesine kadar hemen hemen her yerde kullanılan hindistan cevizi yağı artık raflarımızda baş köşeyi aldı. Antibakteriyel özelliği ve hücre yenilenmesine yardımcı olması nedeniyle diş fırçalarken bile kullanabileceğiniz hindistan cevizi yağına bir de uçuk tedavisinde şans vermeye var mısınız? Çok az miktarda aldığınız hindistan cevizi yağını uçuk çıkan bölgenin üzerine sürüp öylece bırakın. Bu uygulamayı gün içerisinde istediğiniz sıklıkla tekrar edin. Uçuğun çok daha hızlı bir şekilde iyileştiğini fark edeceksiniz.

10. Sibirya Ginsengi İle Uçuğu Hızla İyileştirme

Uçuk Tedavisinde En Hızlı Sonuç Veren 20 Doğal Yöntem

Sibirya Ginsengi ismindeki bir bitki üzerinde yapılan araştırmalar bu bitkinin özellikle genital bölge çevresinde meydana gelen uçuklarda çok daha hızlı bir şekilde iyileşme sağladığını ve uçuğun daha nadiren çıkmasını sağladığını göstermiştir. Toz, kapsül, tablet ya da özüt şeklinde bulunabilen Sibirya Ginsengi uçuk tedavisinde kullanılmadan önce doktora danışılmalıdır.

11. Uçuğa Süt Müdahelesi

Sütün içerisinde Herpes Simpleks virüsünün yani uçuğun yayılmasını engelleyen immünglobilinler bulunur. Bir kulak çubuğuna damlattığınız bir kaç damla sütü uçuk henüz çıkarken sorunlu bölgeye uygularsanız uçuğun büyümesini başından engelleyebilir ve kısa sürede iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

12. Uçuğa Yeşil Çay Etkisi

Uçuk Tedavisinde En Hızlı Sonuç Veren 20 Doğal Yöntem

Antioksidan özelliği ile vücudumuzu toksinlerden arındıran yeşil çayın uçuklara da iyi geldiği söylentiler arasında. Poşet çay formunda rahatlıkla kullanabileceğiniz yeşil çayı, suyun içerisinde daldırıp çıkartın ve suyu çekmesi için bir süre beklemeye bırakın. Daha sonrasında ıslanmış poşet çayı uçuklu bölgenin üzerine uygulayıp bir süre bekletin. Gün içerisinde her 2- 3 saatte bir bu uygulamayı gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.