Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Vajina Daraltıcı Doğal Yollar Nelerdir?

Vajina ya da genital bölgenin etrafını saran ve anal bölgenin etrafını çevreleyen kaslar bulunur. Genital bölgenin yapısında yer alan kaslar, ilerleyen zamanlarda gevşeyebilir ve eskisi kadar dar bir yapıda olmaz. Vajinada birtakım sebeplere bağlı olarak, genişleme ya da sarkma meydana gelebilir. Çoğu kadın bu durumdan çok rahatsız olur. Bu sorunu yok etmek için, kalıcı çözüm arayışı içerisine girebilir. Estetik uygulamalar hem pahalı olduğu hem de utanılan bir sorun olduğu için kadınlar yaptırmaktan çekinir. Bu nedenle vajina daraltıcı özelliği olan doğal yollarla soruna çözüm ararlar.

Vajina Genişlemesinin Sebepleri Nelerdir?

vajina daraltıcı doğal yollar

Çoğu kadının rahatsız olduğu durumlardan biri vajinada belirli bir oranda genişlemenin olmasıdır. Vajinada ilerleyen zamanlarda deforme olur. Bu deformasyon, vajinada genişleme ya da sarkma gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Vajinanın genişlemesinde, eski dar yapısını kaybetmesinde birtakım sebepler etkili olur.

Birden fazla doğum yapan kadınlarda, vajinada çok fazla genişleme ortaya çıkar. Çünkü her doğan bebekle birlikte, vajina dar ve gergin yapısını kaybetmeye başlar. Aynı zamanda sadece vajinada değil, vücudun tamamında doğum sonrası belirli bir oranda değişim yaşanabilir. Çok fazla cinsel ilişkiye girildiği zaman, vajinada genişleme, sarkma ve elastikliğini kaybetme gibi olumsuz durumlar ortaya çıkar. Her cinsel ilişkide, vajina biraz daha zorlanır ve eski dar yapısı deforme olur. Aynı zamanda cinsel ilişkiye giriş şekli de vajinanın deforme olmasında etkili olabilir.

Kürtaj, eski zamanlardan günümüze kadar gelen rahim içinin kazınması ya da vakumlama yöntemi ile planlanmayan hamileliğin sonlandırılması işlemidir. Günümüzde uygulanan teknolojik imkanlar sayesinde basit bir operasyon olsa bile, çeşitli komplikasyon oluşumuna açık bir uygulamadır. Kürtaj yaptıran kadınlarda, vanijal yollardan bir tedavi uygulandığı için, belirli ölçüde genişleme ortaya çıkar.

İlerleyen günlerde büyük bir kısmı daralabilir. Ancak eski yapısına geri dönmez. Çoğu kadın vajinanın genişlemesi riskine karşı, bu uygulamayı yaptırmak istemeyebilir. İlerleyen yaşlarda insan vücudu yapısal sebeplere bağlı olarak eski sağlığını kaybeder. Buna bağlı olarak, aynı zamanda vajina da olumsuz değişimden etkilenerek, genişlemeye başlayabilir.

Kalın bağırsağın son bölümüne rektum ya da makat ismi verilir. Bu bölgenin çeşitli sebeplere bağlı olarak dışarı doğru çıkmasına makat sarkması denir. Makat sarkması aynı zamanda doğumda ıkınmaya bağlı olarak dışarı çıkıp, içeri giren ya da sürekli dışarda alan çeşitleri bulunur. Bu durum aynı zamanda vajinada belirli bir oranda genişlemeye ve sarkmaya neden olabilir.

Doğal Yollardan Vajina Nasıl Daraltılır?

vajina daraltıcı doğal yolar

Vajina estetiği, yerine evde vajina daraltma yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Bu yöntemleri herhangi bir spor aletine gerek duymadan yapabilirsiniz. Direkt olarak vajinadaki kasları etkileyen Kegel egzersizleri ile vajina daraltma ve sıkılaştırma kısa süre içerisinde gerçekleşir. Özellikle çok fazla doğum yapılması sonucunda, vajinada yer alan pelvik kaslarının gevşemesi, vajinanın genişlemesine neden olabilir.

Kegel egzersizleri sayesinde pelvik kaslarında büyük bir güçlenme oluşur. Aynı zamanda vajina eski sıkı ve dar yapısına tekrar kavuşma olanağı sunabilir. Kegel egzersizlerini yapmak için, ilk olarak derin bir nefes alarak vajinal kaslarınızı kasmaya başlayın. 3 saniye bu şekilde bekledikten sonra nefes vererek, kaslarınızı gevşetin. 3 saniye sonra tekrar sıkın. Bu egzersiz şeklini, arka arkaya olacak şekilde yaklaşık olarak 20 kere tekrarlamanızda fayda var. İlk hafta gün içerisinde ve farklı zaman dilimlerinde 2 ya da 3 kere uygulayabilir, daha sonraki hafta ise 20 kere tekrarlayabilirsiniz. Her hafta 20 sayı arttırarak, hareketi yapmaya özen gösterin.

Kegel egzersizinin ikinci adımında parmağınızdan yararlanmanız gerekir. İlk olarak sırt üstü bir şekilde uzanın ve derin nefes alıp, verin. Bu sırada işaret parmağınızı yavaş bir şekilde vajinanın içerisine sokun. Yalnız bu hareketi bakire olanların yapmaması gerekir. Parmağınız vajina içerisindeyken, ilk hareket olan kasları sıkma egzersizini de bir yandan uygulayın. Vajinal kasların parmağınızı büyük bir güçle sıktığını hissedin. Bu hareketi de ilk adımda 20 kere olacak şekilde uygulayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.