Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Vajina Estetiği

Kadınların çok rahat bir şekilde konuşamadığı ancak bazı durumlarda çok fazla ihtiyaç duyduğu estetik ameliyatlardan bir tanesi de vajina estetiği olmaktadır. Vajinal estetik, kadınların cinsel bölgelerinde oluşan şekilsel bozuklukların ve kadının beğenmediği görüntülerin düzeltilmesi amacı ile yapılan operasyon olmaktadır. Her ne kadar estetik ameliyatlar genelde kadınların dış görünüşünü değiştirmek istemeleri için yapılıyor olsa da son yıllarda vajinal estetik yaptırma ihtiyacı da ciddi oranda artmaktadır. Bu operasyonların şekilsel düzeltmelerin yanı sıra kadınların cinsel hazzını arttırabildiği gibi aynı zamanda psikolojik anlamda da iyi hissetmelerine olanak tanımaktadır. Özellikle bu estetiklerin yaygınlaşmasının altında kadınların öz güvenlerinin artması ve kendilerini iyi hissetmek adına bir şeyler yapmak istemeleri yatmaktadır. Dolayısıyla yaptırma konusunda çekingenlik yaşayan kişiler de bu ameliyatların yanlış olmadığını bilmesi gerekir. Biz de bu yazımızda vajina estetiği hakkında bilgiler vereceğiz.

Çünkü eğer ki bir kadın kendi cinsel organını estetik görmüyor ise, partneri ile yaşadığı cinsel ilişkiden herhangi bir zevk almıyor ise ve cinsel anlamda tabularını yıkamıyor ise bu kadını çok daha büyük bir mutsuzluğa itebilmektedir. Bazen kadınlar bu durumları hiç kimse ile paylaşamazlar. Ancak en kötüsü de tüm isteklerini doktorlarına detaylı bir biçimde anlatamamalarıdır. Çünkü öyle bir durumda ameliyattan beklentilerini de aktaramazlar ve ameliyat hiç de istemedikleri bir şekilde sonuçlanabilir. Bu yüzden kadınların doktorlarına karşı çok açık olmaları ve tüm isteklerini net bir şekilde ifade etmeleri gerekir. Vajinal estetik ile kadınların problemlerinden olan şekilsel bozukluklar, doğum vs. gibi nedenler ile meydana gelen deformeler ve renk değişimleri kolay bir şekilde düzeltilebilmektedir.

Vajina Estetiği İhtiyacı Doğuran Sorunlar Nelerdir?

  • Vajinal genişlik
  • İç dudakların büyüklüğü ile bağlantılı olarak gelişen sarkıklık

Göğüslerde oluşan sarkma, büyüklük ya da küçüklük gibi rahatsızlıklar, aynı şekilde vajina için de geçerli olabilmektedir. Dolayısıyla nasıl göğüslere dikleştirme, büyütme ya da küçültme gibi ameliyatlar yapılabiliyor ise bu vajinal sorunları da ortadan kaldırabilmek adına çeşitli estetik operasyonlar yapılabilir.

Vajinal bazı sıkıntılar cinsel ilişkiye de olumsuz yönde etki edebilmektedir. Bu yüzden pek çok kadın cinsel hazzı arttırmak ya da sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olabilmek adına vajinal estetik de yaptırmaktadır. Ancak vajinal estetiğin kesinlikle partnerin isteğine göre değil sadece ve sadece kadının isteğine göre yapılması gerekir. Çünkü değişiklik kadının kendi vücudunda olacaktır ve bu değişiklikten her şeyden önce kadının mutlu olması gerekir. Eğer kadın gerçekten sonuçtan mutlu olmuş ise ameliyat amacına ulaşmış demektir.

Vajinal Estetik Hangi Durumlarda Yapılır?

  • Doğumun ardından vajinada meydana gelen kalıcı esneme yani sünme durumu sebebi ile yapılır.
  • Bazı kadınların doğuştan küçük dudakları arasında asimetri farkı vardır. Bu da estetik ameliyat ihtiyacı doğurabilir.
  • Vajinanın fil kulağı gibi geniş yüzeyli olduğu durumlarda da estetik uygulanabilir.
  • Çok zor geçen doğumlardan sonra vajinanın dışına uygulanan kesi nedeni ile cinsel ilişkide tatmin engellenebilir ve bu da estetik ameliyat ihtiyacını beraberinde getirebilir.
  • İdrar kesesi ve rektumun anüsten önceki bölümlerinde sarkma meydana geldiğinde, cinsel fonksiyon bozulabilir ve kişi idrar kaçırma sorunu ile baş başa kalabilir. Bu gibi durumlar aynı zamanda rahmin sarkmasına da neden olabilir. Bu yüzden de vajina estetiği yapılması gerekebilir.

İç Dudak Küçültme (Labioplasti)

Bazı kadınların vajinalarının iç dudaklarında çeşitli sebeplere bağlı olarak sarkma ortaya çıkabilir ve bu durum pek çok kadın için bir sorun teşkil edebilir. Eğer ki kadın vajinasının da estetik ve güzel görünmesini istiyor ise iç dudağı küçültmeye yönelik olan labioplasti ameliyatını yaptırma ihtiyacına girebilir. Vajinadaki iç dudaklar her kadında farkı büyüklüklere sahip olabilir. Eğer ki bir vajinada iç dudaklar gereğinden fazla büyük ise bu durum iç dudakların dış dudaklardan sarkmasına ve estetik açıdan görüntüyü olumsuz etkilemesine neden olabilir. Hatta bazen vajinanın iç dudaklarının arasında bile büyüklük farkı olabilir ki bu durum görüntüyü daha da kötü bir şekilde etkileyebilir. Aynı şekilde iç dudaklarda ortaya çıkan renk farklılıkları da kadınları görüntü itibari ile mutsuz eden bir durum olabilmektedir. Tüm bu şikayetlerin neticesinde vajinal estetik ihtiyacı doğal ve vajina estetiği sayesinde bu sorunların üstesinden gelinebilir.

İç Dudak Sarkmasının Sonuçları Nedir?

Eğer ki vajinadaki iç dudaklar büyüklüğünden ya da çeşitli nedenlerinden dolayı sarkıyor ise bu durum vajinanın daima nemli kalmasına da neden olabilir. Maalesef ki bu nemlilik hali vajinada bazı olumsuz durumlar yaratabilir. Hatta bazen iç dudakların büyüklüğü ya da sarkıklığı nedeni ile penisin vajinaya girişi bile zorlaşabilir. Bunun sonucunda da cinsel ilişki kadın açısından çok ağrılı bir hal alabilir. Ancak bazen aşırı olmayan iç dudak büyüklükteki kadının vajinal sağlığı için bile iyi olabilmektedir. Çünkü böyle durumlarda bakterilerin ya da başka zararlı maddelerin vajinadan içeriye girişi engellenir ve bir vajinal rahatsızlık ile karşı karşıya kalınması önlenebilir. Tabii yine de haddinden fazla büyüklük kadın için de iyi olmayacaktır. Çünkü iç dudaklar gereğinden fazla büyük olduğu takdirde de kadının vajinal hijyenini sağlaması çok zor bir hale gelecek ve kadın vajinası sürekli olarak çeşitli enfeksiyonlara yakalanacaktır. Bu durum enfeksiyon yaratmasa bile vajinayı enfeksiyonlara karşı daha korumasız bir hale getirir. Özellikle bu büyüklüğünde yarattığı cinsel ilişkide şiddetli ağrı hali kadınların en çok şikayet ettikleri durumlardan bir tanesi olmaktadır. Üstelik kadınlar bu üç dudak büyüklüğünden psikolojik olarak bile etkilenebilmekte ve giyimlerini bile buna göre değiştirebilmektedirler. Bu yüzden bir süre sonra kadınlar kaçınılmaz bir şekilde vajinal estetiğe ihtiyaç duyabilmektedirler.

İç Dudaklarda Oluşan Değişim Sebepleri Nedir?

Vajinadaki iç dudaklarda bir takım değişimlerin olmasının ardından bir çok sebep yatabilir. Bu sebeplerin arasında hormonal değişimler olduğu gibi çeşitli vajinal enfeksiyonlar ya da doğumlar da bulunabilir. Dolayısıyla çok doğal nedenler ile vajinanın iç dudaklarında bir takım değişimler ortaya çıkabilmektedir. Aslında bu durum da vajinal estetiğin ne kadar doğal olduğunu ve ne kadar önemli bir ihtiyaç olduğunu ortaya koymaktadır.

Labioplasti Kimler İçin Uygundur?

Vajinal estetik aslında her kadına uygulanabilir ancak kadının ergenlik dönemini geçmiş olması gerekir. Bunun dışında vajinası ile alakalı olarak bir takım kaygılar duyan her kadına vajinal estetik yapılabilir. Hatta bu estetik ameliyat biçimi bakire olan kişiler için bile uygundur. Çünkü kızlık zarı vajinanın üç ya da dört santimetre içerisindedir ve burası ile herhangi bir temas bulunmaktadır. Aynı zamanda vajinal estetik kadının sonrasında doğum yapmasına ya da hamile kalmasına da herhangi bir engel teşkil etmemektedir.

İç Dudak Küçültme ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat ortalama olarak otuz dakika ya da kırk dakika sürmektedir. Ancak ameliyat kesinlikle kadının adet dönemi sonlandıktan sonra yapılmalıdır. Hastanın ve doktorun tercihine göre ameliyatta lokal anestezi ya da hafif genel anestezi uygulanabilir. Ameliyatın güzel yanlarından bir tanesi de ameliyatın ardından bir iz kalmamasıdır. Hastanın ameliyatın ardından ortalama bir hafta kadar dinlenmesinde yarar vardır. Sonrasında hasta günlük yaşamına geri dönebilir. Fakat hastanın cinsel ilişkiye hemen girmemesi gerekir. Bunun için en azından bir ay beklemekte fayda olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.