Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Vajina Penis Uyumu Nedir?

Cinsel yaşama dair insanların hafızalarındaki bilgiler her zaman doğru olmayabiliyor. Cinselliğin toplumumuzda bir tabu olarak görülmesi de elbette bu yanlışları destekliyor. Bu nedenle insanlar arasında yaygın şekilde yanlış bilgiler dolaşmaya başlıyor. Sonrasında da insanlar cinsel yaşamlarında çeşitli aksaklıklar meydana geliyor.

Cinsel ilişkiler ile alakalı olarak en yaygın olarak yanlış bilinen şey penis boyu ve vajinanın darlığı ile alakalı olan bilgiler. Bu inanışa göre insanlar penis boyutununun tarafların cinsel ilişkiden aldığı hazzı arttırdığını düşünüyorlar. Aynı şekilde bir başka inanışa göre de dar vajinaya sahip olunması halinde cinsel ilişkinin çok ağrılı geçeceği düşünülüyor. Fakat bunların aslında çok da doğru bilgiler olmadığını söylememiz gerek.

Cinsel İlişkide Vajina ve Penis

Vajina genel olarak kastan yapılmış olan bir organ. Görevi de penisi içine almak oluyor elbette. Fakat vajinanın penisi içerisine alabilmesi adına yeteri kadar uyarılması yani bir diğer deyişle oldukça kaygan bir hale gelmesi gerekiyor. Yani normal zamanda olduğundan çok daha kaygan olması gerekiyor. Vajinanın cinsel ilişkinin gerçekleşebilmesi adına kaygan bir hal alabilmesi için hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak sürekli şekilde uyarılmasının önemi çok büyük.

Eğer ilişki sırasında bu uyarılma durursa vajina kuruyabilir ve böylece de cinsel ilişki zor bir hal alabilir. İşte tam da bu noktada acı, ağrı ya da güçlük meydana gelmeye başlar. Yani vajinanın darlığından ya da penisin boyutundan çok vajinanın ne kadar kayganlaştığının önemi olur. Maksimum kayganlık maksimum cinsel ilişki kolaylığı ve hazzı da beraberinde getirir.

Cinsel İlişkide Haz

Cinsel ilişkide haz ile ilgili de oldukça farklı söylemler var. Ancak genellikle cinsel ilişkide kadın için cinsel hazzı yaratan bölge vajinanın hemen girişe yakın olan alt kısımdaki bölge olur. Penisin boyutu fark etmeksizin her penis, bu bölgeyi rahat bir şekilde uyarabilir. Bu yüzden de penisin boyutunun normalden daha fazla olmasının cinsel hazzı arttırmak üzerinde herhangi bir etkisi ortaya çıkmaz.

Aynı şekilde penis ile vajinanın arka duvarına ulaşıp o bölgeyi uyarlama çabalamak da oldukça gereksiz bir çaba olur. Çünkü o bölgeden haz almak pek de mümkün değildir. Böyle bir durumda erkek penisi kadına yalnızca ve yalnızca acı verebilir. Kesinlikle haz değil. O nedenle cinsel ilişkiden haz alabilmek için penis boyutundan ziyade doğru bölgeye uyarı yapmanın önemi olur.

Cinsel İlişkide Vajina Genişliği

Vajinanın cinsel ilişkide darlığı ya da ne kadar açılabileceği gibi sorular akılları karıştırdığında mutlaka doğum hadisesinin düşünülmesi gerekir. Çünkü bilindiği üzere doğum sırasında vajina, bir bebeğin çıkabileceği kadar genişleyebilir ve rahat bir şekilde esneyebilir. Bu yüzden bir bebek boyutunda penis olamayacağı da düşünülerek vajinanın darlığı fark etmeksizin her boyuttaki penisi içine alabileceğinin de bilinmesi gerekir. Fakat bu şekilde cinsel ilişkinin gerçekleşebilmesi için özellikle iyi uyarılmış olması ve gerektiği kadar kayganlığa ulaşmış olması gerekir.

Cinsel ilişkide kayganlaşma o kadar önemlidir ki pek çok insan kayganlığın olmadığı durumlarda yapay kayganlaştırılar kullanma yoluna gider. Özellikle yaşın ilerlemesi ya da bazı psikolojik sebeplerden dolayı kayganlaşmada gözle görülür bir azalma ortaya çıkabilir. Fakat cinsel birleşmenin olabilmesi için kayganlık gerektiği için bu yapay kayganlaştırıcı jeller tercih edilir. Eğer kayganlık ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız siz de bu jelleri kullanmayı deneyebilirsiniz.

Fakat ortalama bir yaşa ve psikolojik duruma sahip olan insanlar genellikle cinsel ilişki öncesi ön sevişme olarak açıklanan eylem sayesinde doğal yollardan uyarılırlar ve olması gereken kayganlaşma gerçekleşir. Bunun yanı sıra bilinmesi gerekir ki kayganlaştırıcı jeller ancak ve ancak penisin gerekli şekilde vajinanın içerisine girebilmesini sağlama görevine sahip. Yani eğer vajina doğal uyarılma ile hiçbir şekilde kayganlaşmamış ise vajinan iç bölgesi de fazlasıyla kuru kalabilir.

Bu gibi durumlarda penis vajinanın içine girmiş olsa dahi vajina içi kuru kaldığından cinsel ilişkide penisin uyguladığı her darbe kadına çok fazla acı verecektir. Fakat bunu önlemek için kuru vajina içine de kayganlaştırıcı jel ilave edilmesi tavsiye edilmez. Çünkü direkt olarak vajina içine nüfuz edilen kayganlaştırıcı jeller vajina içerisindeki doğal dokunun zarar görmesine neden olur. Aynı şekilde bu yapay kayganlaştırıcı jeller yüzünden vajinada bazı birtakım enfeksiyonlar ya da vajinal hastalıklar görülme riski de artabilir.

Vajina Penis Uyumu Ne Anlama Gelir?

Vajina ve penis uyumu denildiğinde akıllara vajinan genişliği ile penis boyutunun gelmemesi gerekir. Çünkü burada bahsedilen ikisinin oranları ve bir puzzle parçası gibi birbirlerini tamamlaması değil. Burada bahsedilen durum aslında yalnızca doğru şekilde ve yeteri miktarda uyarılma ile ilgili. Yani çiftlerin hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak karşılıklı şekilde uyarılmış olmaları gerekir.

Bu sayede hem vajina kayganlaşıp penisi içine almaya hazır hale gelir hem de penis yeterli sertliğe ulaşarak vajinanın içine girmeye hazır olur. Aynı şekilde bu uyumda bir de uyarılmaların sürekliliğinden bahsedilir. Çünkü bir kez uyarılıp kayganlaşmış vajina ilişki süresince sürekli olarak uyarılmalı. Aksi takdirde herhangi bir pozisyon değişikliğinde ya da penisin vajinadan kısa süreliğine çıkması durumlarında vajina düzenli olarak uyarılmıyor ise yeniden kurumaya başlar ve hatta psikolojik olarak hazır değil ise tekrar uyarılarak kayganlaşmayabilir.

Bu nedenle tüm cinsel ilişki süresince uyarılmanın sürekli olarak devam etmesi gerekir. Aksi takdirde sağlıklı bir cinsel ilişkiden ve vajina ile penis uyumundan bahsetmek pek de mümkün olmaz.

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin Yapılması Gerekenler

Elbette sağlıklı bir cinsel yaşam yaşayabilmek için çiftlerin uygulaması gereken bazı pratik yöntemler de var. Özellikle çiftlerin yatak odalarını kendilerine özel ve arınmış bir bölge olarak ayarlamaları gerekir. İlgiyi dağıtacak bir teknolojik eşyanın ya da sürekli tetikte hissettirecek bir gürültünün yatak odasında olmaması gerekir. Cinsel ilişkide uyarılmanın psikolojik olarak da sağlanabilmesi için psikolojik rahatlık gerektiğinden çiftlerin sosyal yaşamlarında huzurlu olmaya özen göstermeleri gerekir. Bunun için meditasyon ya da yoga yapılabilir. Ayrıca iki cinsel ilişki arasını çok fazla açmamak gerekir. Bu ilginin ya da hevesin azalmasına sebep olabilir. O yüzden programlı ve sık bir cinsel yaşam ayarlaması iyi olur.

Cinsel yaşamda bazı sorunlar da olabilir. Çiftlerin bu sorunları büyük bir açık yüreklilik ile birbiriyle paylaşması gerekir. Hatta bazı sorunlar için uzman bir destek alınması dahi uygun olur. Cinsel ilişkide rakamlar ve süreler de önemli değil. Bu yüzden cinsel ilişkiyi bu tip sayısal değerler ile başarılı ya da başarısız saymak doğru olmaz. Önemli olan çiftlerin cinsel ilişkiden ne kadar haz aldıkları olur.

Bu yüzden böyle sayısal değerlerle endişe yaratmaya gerek yok. Benzer şekilde sağlıklı bir cinsel yaşamın sürmesi için çiftlerin beslenmelerine ve düzenli egzersiz yapmalarına çok özen göstermeleri gerekir. Çünkü hem seks pozisyonlarının uygulanabilmesi için egzersize hem de cinsel ilişki sırasında bazı mide sorunları ve hazımsızlık gibi problemler yaşamamak için beslenmeye dikkat etmek lazım. Hatta afrodizyak etkisine sahip besinler de düzenli olarak ilişki öncesinde tüketilebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.