Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Yağ Yakmak için Tüketebileceğiniz 8 Yağ

Başlık kulağınıza biraz tuhaf gelmiş olabilir. Ama çok ciddiyiz. Yağ yakmak için yağlardan köşe bucak kaçmanıza gerek yok. Kilo vermek ve yağ yakımını hızlandırmak için bazı bitkisel yağları tüketmenizin faydası büyük. Yani kilo vermek için bütün ömrünüzü salata ile geçirmemelisiniz.

Şaşırtıcı ama bazı yağların tüketimi sayesinde yağ yakımı müthiş derecede hızlanıyor. Eğer siz de kilo vermek istiyorsanız ya da aklınızda tam olarak düşmek istediğiniz bir kilo varsa bu bitkisel yağları deneyebilirsiniz. Bunlar özellikle vücuda masaj ya da banyo vasıtası ile uygulandığında yağ yakımını çok ciddi şekilde hızlandırıyorlar. Bunun yanı sıra vücuttaki zehirli atıkları ortadan kaldırmak, stresi ve anksiyeteyi azaltmak konusunda da gerçekten üstlerine yok.

1. Nane yağı

Nane yağının yağ yakma konusunda en etkili bitkisel yağlardan olduğunu söylememiz gerekir. Özellikle banyoda kullanmak için bir bitkisel yağ arıyorsanız nane yağı kesinlikle çok iyi bir tercih olacaktır. Eğer düzenli olarak nane yağı ile cildinize hafif hafif masaj yaparsanız zaman içinde etkilerini siz de gözlemleyeceksiniz. Buna karşılık nane yağını tüketmek için ise bir bardak suya birkaç damla damlatacak şekilde tüketmenizi öneririz. Bu şekilde hem yağ yakımı başlayacak hem de sindirim sisteminin çalışması düzenlenecek. Aynı zamanda sindirim sisteminizdeki zararlı toksinler çok hızlı bir şekilde vücudunuzdan atılabilecek.

2. Ardıç yağı

Ardıç yağı bilindiği üzere ardıç meyvesinden yapılıyor. Aslında en genel özelliği ile bu ya sindirim sisteminin iyi bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Bu konuda içinde oldukça fazla antioksidan bulundurmasının avantajı çok. Böylece ardıç yağı ile hem bağırsaklardaki hem de midedeki toksinler ortadan kalkıyor. Aynı şekilde ardıç yağını idrar söktürücü olarak da kullanabilirsiniz. Hatta ardıç yağı ile ağrılar da hafifletilebilirken aynı zamanda vücutta aşırı miktarda bulunan sodyum da atılabiliyor. Ardıç yağını tüketmenin dışında vücudunuza sürerek masaj yapmanızı da tavsiye ederiz.

3. Greyfurt yağı

Greyfurt zaten başlı başına çok sağlıklı bir meyve olduğu için greyfurt yağı da tam anlamıyla detoks etkisi gösteren bir bitkisel yağ oluyor. Bu sayede vücuttaki toksinler kolay bir şekilde dışarı atılabiliyor. Aynı zamanda greyfurt yağı iyi bir idrar söktürücü ve vücuttaki mikroplar da yok edilebiliyor. Hatta biz greyfurt yağı ile her gün vücudunuza masaj yapmanızı da öneririz.

4. Biberiye yağı

Eğer vücudunuzdaki fazla yağlanmaya bir çare arıyorsanız biberiye yağını denemeyi asla ihmal etmeyin. Özellikle bu muhteşem bitkisel yağ bel ve basen bölgesinde bulunan yağların eritilebilmesi için etkili oluyor. Biberiye yağını bu noktada yağlanma olan bölgeye masaj yaparak kullanmanız gerekiyor. Ama eğer biberiye yağını tüketmek isterseniz bir bardak kadar suyun içine birkaç damla damlatarak da içebilirsiniz. Biberiye yağı gerçekten çok güçlü bir yağ. Bu şekilde hem sindirim sisteminiz gelişecek, hem dolaşım sisteminiz korunacak hem de kendinizi kalp hastalıklarına ve damar hastalıklarına karşı çok daha korumalı hissedeceksiniz. Aynı zamanda biberiye yağı güçlü bir idrar söktürücü.

5. Defne yağı

Defne yağının içinde bol miktarda antioksidan bulunur. Böylece defne yağı vücutta bulunan serbest radikallerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda bir detoks özelliği sağladığını da söyleyebiliriz. Defne yağı sayesinde sindirim sistemi de çok hızlı bir şekilde gelişir ve yağ yakımı gerçekleşebilir. Bunun yanı sıra solunum yolu sorunlarınız bulunuyorsa yine defne yağı iyi bir tercih olacaktır.

6. Mandalina yağı

Mandalina bildiğiniz gibi C vitamini bakımından çok zengin bir meyve olduğu için genel anlamı ile sağlığımız açısından çok yararlıdır. Tabii yağı da öyle. Mandalina yağının tam anlamıyla yağ yakıcı özelliği bulunur. Bunun yanı sıra metabolizmanızın hızlanmasına da yardımcı olacaktır. Aynı zamanda sinir sistemi sorunlarında da bir hayli iyidir. Yani sizi rahatlatıp sakinleştiren bir yağ olur tam olarak mandalina yağı. En etkili aromaterapik yağlardan bir tanesi olarak gösterilen mandalina yağı kan dolaşımını düzenlediği gibi kanı arındırır ve karaciğerin çalışma fonksiyonlarının düzenlenmesine yardımcı olur.

7. Limon yağı

Limon da yağ yakımını hızlandırıcı yağlardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Özellikle vücuttan toksinlerin atılmasına büyük katkıları bulunmaktadır. Tahmin edersiniz ki limon yağının kokusu da çok taze ve freshtir. Bu özelliği ile sakinleştirici ve ferahlatıcı bir niteliğe de sahiptir. Hatta bazı uzmanlar tarafından limon yağının kansere karşı koruma sağladığı da söylenmektedir. Eğer solunum yolları ile alakalı bir sorun yaşıyorsanız yine mutlaka limon yağını denemelisiniz. İlave olarak detoks amaçlı da düzenli bir şekilde limon yağının kullanılmasının faydası var. Eğer çok stresli bir hayatınız varsa ve bu sizi çok rahatsız ediyorsanız limon yağı asabiyeti ve stresi de alır.

Yukarıda sıraladığımız tüm yağlar vücudunuz için detoks etkisi yaratma özelliği olan yağlardır. Her biri hem metabolizmanızı hızlandırır hem de kilo vermenize yardımcı olur. Ancak bazı yağlar bazı bünyelerde alerjiye neden olabilmektedir. Bu nedenle herhangi bir alerjiniz var ise bu yağları kullanmadan evvel doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.