Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Yalnızca Büyük Göğüslü Kadınların Bildiği 13 Sinir Bozucu Şey!

Özellikle son dönemde her yerde karşımıza çıkan Kardashian ailesi, estetiğin artık günlük hayatın önemli bir parçası olmaya başladığının en önemli kanıtı. Bundan 10 yıl öncesine kadar gerçekle yakından uzaktan alakası olmayan güzellik standartları bize “manken gibi” incecik olmamız gerektiğini söylerken günümüzde yine bizden imkansızı istemeye devam ediyor. Büyük kalçalı ve büyük göğüslü kadınlar artık daha çok ilgi görüyor. Bu nedenle birçok kadın kendini güzel hissetmek için kalçalarından, göğüslerine, karınlarından bacaklarına kadar bıçak altına yatmayı göze alıyor. Unutmayın, her kadın olduğu gibi güzeldir. Uzun, kısa, şişman, zayıf, büyük göğüslü ya da küçük kalçalı olmanız güzel olmadığınız anlamına gelmiyor. Gelin büyük göğüslü kadınların günlük hayatta karşılaştıkları zorluklara beraber bakalım.

1. Bel Ağrısı

Büyük göğüsler demek vücudunuzda ekstra bir ağırlık taşımak demektir. Özellikle bu ağırlık vücudunuzun önünde ise belli bir süre sonra eğilip kalkarken bel ağrıları yaşamaya başlayabilirsiniz.

2. Sırt Ağrısı

Göğüs kafesinin önündeki ekstra ağırlığı dengelemek demek sırta aşırı yüklenme yapmak demek. Yani dik oturmaya çalışmak bile sizin için müthiş bir sırt ağrısı deneyimi olabilir.

3. Omuz Ağrısı

Genellikle estetikle büyütülen göğüslerde sütyen takma gereği ortadan kalkıyor olsa da birçok kadın estetiksiz bir şekilde büyük göğüslere sahip oldukları için sütyen takma gereği hissediyor. Çünkü doğal göğüsler daha yayvan bir şekle sahip, daha dinamik oldukları için estetikli göğüsler kadar dik ve sabit durmuyorlar. Tabi büyük göğüs demek de büyük sütyen demek oluyor. İnce askıların hemen koptuğunu, omuzlarda can yakıcı izler bıraktığını, kalın askıların ise omuzlarda nasıl ağrı yaptığını çeken bilir.

4. Sarkma Riski

Göğüs ne kadar büyükse o kadar çabuk sarkmaya meyil edecektir. Sadece bu sebepten dolayı birçok büyük göğüslü kadın gece yatarken bile kendini sütyen giymek zorunda hisseder. Hanımlar kendimizi sıkmıyoruz, rahat oluyoruz. Büyük göğüslerle de küçük göğüslerle de güzeliz, sütyen takmak zorunda değiliz ve istersek gider estetik yaptırırız. Kısacası kimse büyük ve sarkık göğüsleri olduğu için kendini kötü hissetmemeli 🙂

5. Ah O Düğmeler Yok Mu?

Başka bir kadının üzerinde harika bir gömlek gördünüz ve gidip aynısını aldınız. Haydeee! Kapatın şimdi düğmeleri kapatabiliyorsanız. Araya çengelli iğne taksan her an fırlayacak gibi, takmasan düğme araları boşluk boşluk… Kıyafet alışverişi burnunuzdan geldi.

6. Adeta Yemek Masası

Elinizden, ağzınızdan kayan ne kadar yemek varsa hepsi yere düşmeden göğüs engeline takılacaktır. Bütün kıyafetlerinizin önünde leke, biraz dekolte varsa sütyende bile yemek kırıntısı…

7. Yüz Üstü Yatmak Mı?

Büyük göğüslü kadınlar için işkencenin adı yüz üstü yatmaktır. Asla rahat edemezsin, canın yanar kısaca asla yapılmayacaklar listesindedir.

8. Pişik

Yaz aylarının olmazsa olmazı tabi ki pişik. Azıcık terlediğiniz anda cildiniz tepki gösterir ve ilk pişik çıkacak yer tabi ki göğüs arası ve göğüs altları olacaktır.

9. Straplez Giyememek

Straplez elbise, abiye ya da günlük bir kıyafet giymek için ya sütyen giymemek ya da askısız sütyen takmak gerekecektir. Birçok büyük göğüslü kadın ise sütyen giymemeyi tercih etmediği ve straplez sütyenler asla ama asla yerlerinde durmadıkları için straplez giymek hayal olur.

10. Sütyen Alışverişi

Sanki piyasadaki bütün iç çamaşırı mağazaları anlaşmış ve sadece küçük göğüslü kadınlar için sütyen satıyorlar değil mi? Desteksiz, toparlayıcı ve rahatsız etmeyecek bir sütyen bulmak büyük göğüslü kadınlar için resmen bir mucizedir.

11. Bedenine Göre Kıyafet Bulamamak

Çok beğenip bir tshirt denersiniz, ya üstü dar olur ya da karın kısmı bol. Kazak bakınırsınız biraz kalın kumaşlıysa zaten büyük olan göğüslerinizi daha büyük gösterir. Biraz yakası açık bir şey alayım dersiniz, göğüs çatalı hemen kendini belli eder. Kısaca bu giyim sektörü kadının derdinden anlamıyor. Siz canınız ne istiyorsa, nasıl rahatsanız, kendinizi nasıl beğeniyorsanız onları giyin, kimseyi de kafanıza takmayın.

12. Hamilelikte

Özellikle hamilelik, regl öncesi dönem gibi hormonların tavan yaptığı ve göğüslerin iyice şiştiği ve hassaslaştığı dönemlerde yan yatmak bile sıkıntı yaratabilir. Özellikle emzirme döneminde ne yapacağınızı şaşırabilirsiniz.

13. Kayışlarla İmtihan

Emniyet kemeri ya da yandan takılan çantaların askısı gibi kayışlı şeyler bir imtihana dönüşür. Ortadan geçirsen rahat edemezsin, sağa sola atsan düzgün durmaz. Ceket giyersin fermuarı göğüs bölgesine gelince kat durur ya da kapanmaz. Spor yapayım dersin rahat hareket edebilmen için iki kat sütyen giymen gerekir. Yani kısacası birçok dezavantajı var. Tıpkı birçok avantajı da olduğu gibi. Bu nedenle hanımlar biz avantajlara yönelmeyi tercih edelim ve vücudumuzun içerisinde mutlu olalım 🙂

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.