Ana sayfa Sosyal Yemekten Sonra Asla Yapmamanız Gereken 10 Şey

Yemekten Sonra Asla Yapmamanız Gereken 10 Şey

481
0
PAYLAŞ

Türk mutfağının eşsiz yemekleri, annelerimizin elinin lezzeti ve güzel bir sofrada toplanmış sevilen insanlar olunca bu ülkede yemek yemek, besin ihtiyacımızı karşılamaktan çok bir keyfe dönüşüyor. Muhabbet eşliğinde yenen fazla fazla yemeklerle midenin sınırları zorlanıyor ve kimse doymadan sofradan kalkmıyor. Üzerine sodalar, kahveler, çaylar, meyveler… Alıştığımız ve bize normal gelen yemek yeme alışkanlıklarımız genelde bu yönde. Fakat birçoğumuz bu ufak tefek alışkanlıkları değiştirerek çok daha sağlıklı olunabileceğinin farkında değil. İşte yemekten sonra alışılagelmişlik ile beraber yaptığımız ama aslında yanlış olan şeylerin listesi!

1. Yemekten Hemen Sonra Soda İçmek

Yüksek tansiyonu olan kişilerin en çok dikkat etmesi gereken şey yemekten hemen sonra soda içmemektir. İçeriğinde bolca mineral bulunan soda yemekle birleşince vücudunuza fazla yükleme yapabilir, bu durum da sağlığınızı kötü etkileyebilir. Ayrıca mideniz şiş ise içeceğiniz soda ile daha fazla şişecek ve aşırı yükleme yapılmış gibi olacaktır. Yemekten hemen sonra soda içmek mide genişlemesinden ciddi hastalıklara kadar birçok sorunu beraber getirebilir. Soda içmek için en az 20 dakika ile 1 saat arasında beklemelisiniz.

2. Yemeği Sindirsin Diye Sigara İçmeyin

Bir ritüel olarak yemek tabağı sofradan kaldırıldığı gibi balkona çıkılır ve hemen bir sigara yakılır. Bu çok ama çok yanlış. Normalde