Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Yeşil Kahve İle Zayıflama Yöntemi

Yeşil Kahve Nedir?

Halk arasında konuşulan ya da internette satılan pek çok ürün bizlere zayıflama vaadi veriyor. Fakat zayıflamak aslında sanıldığı kadar da kolay bir iş değildir. Zayıflamada amaç sadece kilo vermek olmamalıdır. Aynı zamanda kilo verirken sağlıklı bir vücuda kavuşmalı, vücut direncimizi ve kuvvetimizi kaybetmemeliyiz. Hem kilo vereyim hem de halsiz düşmeyeyim diyorsanız zayıflamak için en iyi yöntemi sizlere sunalım: Yeşil Kahve..

Yeşil kahve, boyu 5 metreye kadar uzayabilen Melengiç ağacının meyvelerinden elde edilir. Kökboyasıgiller ailesinin Coffea cinsine ait olan yeşil kahve, normal kahve gibi kavrulma işlemine maruz kalmadığı için daha etkili.

Yeşil Kahve İle Zayıflama

Yeşil çaydan sonra adından sıkça söz ettiren yeşil kahve, zayıflamaya olan etkisi ile pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Özellikle kilo vermek isteyen kişilerin sıkça araştırdığı yeşil kahvenin pek çok yararı da bulunuyor. Hem zayıflamak isteyenler hem de yeşil kahveyi daha yakından tanımak isteyenler için bu yazımızda yeşil kahvenin tüm ayrıntılarından bahsedeceğiz.

Yeşil kahveyi tek başına zayıflamak için kullanmak pek de doğru değildir. Genellikle sağlıklı bir şekilde planlanmış diyet listelerine ek olarak tüketildiğinde zayıflatıcı etkisini gösterir. Yeşil kahve, ana öğünlerden 1 saat önce ya da 15 dakika sonra tüketilmelidir. Özellikle vücutta hareketsiz kalan göbek ve basen gibi bölgelerde bulunan yağları parçalayıcı bir etkiye sahiptir.

Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir?

İnsan sağlığına pek çok yararı bulunan yeşil kahve ülkemizde yeni yeni duyulmaya başlandı. En önemli ve bilinen özelliği de zayıflamaya olan etkisidir.

  • Yeşil kahvede bulunan kafein ve klorojenik asit ile vücuttaki yağların yakılması sağlanır, böylece kilo vermeye yardımcı olur.
  • Bazal metabolizmayı hızlandırır.
  • Yüksek antioksidan etkisi ile serbest radikallerin zararlı etkilerini engeller.
  • Vücuda enerji verir.
  • İnsülin direncini dengeleyerek kan şekerini de düzene sokmaya yardımcı olur. Bu nedenle şeker hastalarının yeşil kahveyi kullanmalarında herhangi bir sakınca yoktur.
  • Bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.

Yeşil Kahvenin Zararları Nelerdir?

Her besinde olduğu gibi yeşil kahvenin de fazlasını tüketmek zararlıdır. Normalden fazla tüketildiği durumda uykusuzluk, bulantı, kusma, baş ağrısı, kalp ritminde artış gibi olumsuzluklara neden olabilir. Özellikle hamile kadınların tüketmesinde bazı sakıncalar olabilir. Bu nedenle tüketmeden önce uzman bir hekimle görüşmeniz en doğrusu olacaktır.

Yeşil Kahve Nasıl Pişirilir?

Yeşil kahveyi hazırlarken kahvenin öğütülmemiş ve kavrulmamış yani ham olmasına dikkat edilmeli. İlk olarak bir cezvenin içine yeşil kahveyi koyun. Aynı Türk kahvesi yapar gibi her fincan için 1 ya da 1,5 çay kaşığı yeşil kahve kullanabilirsiniz.

Yeşil Kahve Ne Kadar Tüketilmeli?

Yeşil kahveyi doktorunuza da danışarak günde 2 defa içebilirsiniz. Tadı bitki çaylarına benzeyen yeşil kahveyi düzenli tüketmeniz durumunda uyguladığınız diyet listesinin etkisini 2 kat arttırabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.