Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Yorgun Çiftler İçin Seks Önerileri

Dünyada en uzun çalışma saatlerine sahip olan ülkelerden biri de Türkiye’dir. Uzun süreli çalışma saatleri, iş yükü, mobbing ve uykusuzluk gibi nedenler vücudumuzda stresi arttırıyor. Bu yüzden gerginlik ve yorgunluk hissettiğimiz normal duygulardan biri oluyor. İşten eve döndüğünüzde sizi bekleyen bir evin sorumluluğu büyükse ve hayatınızda size eşlik eden partneriniz de aynı sorumluluğu size paylaşıyorsa çift olarak yorgun olmanız muhtemeldir. Peki bunca yorgunluk içinde sekse nasıl vakit ayıracaksınız?
Düşünün ki çok sevdiğiniz bir partnerinizi var ve onunla seks yapmaya bayılıyorsunuz. Fakat sürekli yorgun olduğunuz için seks yerine dinlenmeyi veya uyumayı tercih ediyorsunuz. Hatta bu durum sizi üzse de enerjiniz sekse yeterli olmuyor. Seksten sonra hissedilen yorgunlukta eklenince sevişme ertelendikçe erteleniyor ve çift olarak birbirinizden zamanla uzaklaşıyorsunuz. Birçok çiftin bir dönem başına gelen hatta şu anda bile birçoğumuzun şikayetçi olduğu bu durumu önlemek adına yorgun çiftler için seks önerileri vereceğiz.

Yorgun Çiftler İçin Seks Önerileri Nelerdir?

İşte yaşadığınız kötü durumlar, iş yorgunluğu ve stresi eve geldiğinizde üzerinizden atmak istediğiniz ilk şey oluyor. Aynı şekilde partneriniz de bu durumda ise ikili olarak rahatlamak istemeniz çok doğaldır. Seks çiftler arasında yapılan bir çeşit rahatlama ritüelidir. Seks sırasında salgılanan mutluluk hormonu ile kişilerin bedenlerindeki kötü enerji, stres boşalır. Kişi büyük bir rahatlama hem bedeninde hem de zihninde hisseder.

Bunun yanında orgazm sırasında salgılanan seratonin hormonu kişinin mutlu hissetmesini sağlar. Seks bu faydalarının yanında efor gerektiren de bir durumdur. Seks sonrasında çoğunlukla enerji düşüklüğü yaşanır ve kişi halsizleşir. Bu halsizlik yorgunluk ile birleşince de uyku gelmeye başlar. Çiftler arasında problemlerden biri de seks sonrası uyuma durumudur. Fakat hali hazırda zaten bedenen ve mental olarak yorgun olan bir kişinin de uyuması sürpriz değildir.

Yorgun durumda yapılan sekste oluşacak diğer sorunlar ise erkeklerde; sertleşmeme ve erken boşalma problemi iken kadınlarda; orgazm olamama sorunudur. Tüm gün yorgunluk ve stres dolayısı ile sekse adapte olamadığı için erkeklerde erken boşalma sorunu oluşur. Kadınlarda ise sekse odaklanamadığı için orgazm olması zorlaşır. Peki yorgun çiftlerin seks sırasında zevk alması mümkün değil midir? Evet mümkündür. Birkaç öneriyi uygulayarak yorgun halde bile seksten zevk alabilirsiniz. Şimdi sizlere yorgun çiftler için seks önerilerini sıralayalım.

1. Yavaş Sevişin

Seks moda göre hızı da değişen bir olaydır. Genel olarak başlangıçta yavaş ilerlerken sonra doğru ivme kazanır. Siz hali hazırda yorgun iseniz seksi yavaştan almanız iyi olur. Çünkü seks enerji gerektiren ve efor sarf ettiren bir durumdur. Eğer sekse yeterli enerjiniz yok ise ağır ağır sevişmeyi deneyin. İlk olarak yatağınıza geçip kıyafetleriniz yavaş ve yumuşak hareketlerle çıkarmayı deneyin.

Daha sonra anlamlı bakışmalar ve sözlerle birbirinizi sekse hazırlayabilirsiniz. Seksi tutkulu öpüşmeler ve romantik dokunuşlar ile devam ettirin. Bu bir nevi ön hazırlık sayılırken vücudunuzda yavaştan sekse adapte olacaktır. Böylece sekse odaklanırsınız ve orgazm olamama, erken boşalma ihtimallerini azaltırsınız. Ayrıca seks sırasında kısa aralıklar vererek hem partnerinizin heyecanını artırıp sizi istemesini sağlayabilir hem de biraz nefes alarak dinlenebilirsiniz.

2. Rahat ve Kolay Pozisyonları Tercih Edin

Bildiğiniz gibi sekste 100’den fazla pozisyon bulunuyor. Bu sex pozisyonları belli zorluk derecesindedir. Herkes her pozisyonu deneyemediği gibi bazı pozisyonlar oldukça efor sarf ettirir. Bu yüzden yorgun olan çiftlerin rahat ve kolay pozisyonlar seçerek seks yapması gerekir. İlk olarak; yatakta sevişmeyi tercih eden kişiler yüzlerini birbirine dönerek seks yapmaları oldukça rahat olur.

Böylece daha az yorulacağı bir seksi deneyimlemiş olurlar. Ayrıca sizin masa gibi bir yerde uzanırken partnerinizin de ayakta durduğu bir pozisyonda oldukça rahat bir seks deneyimi olacaktır. Misyoner pozisyonunu seven bir kişi iseniz; partnerinizin üstünde iken elleriniz yerine dirseklerinizi dayayarak güç almanı halinde daha kolay bir seks yaparsınız.

Bunlara ek olarak; cowgirl olarak adlandırılan binici pozisyonu da yorgun çiftler için oldukça doyurucu bir seks deneyimi olacaktır. Partneriniz üzerinizde otururken yatağın başlığına tutunarak güç alabilir ya da partnerinizin kalçasını tutarak üzerinizde hareket etmesine yardım edebilirsiniz.

3. Bronz Seksi Deneyimleyin

Seksin süresini 3 değerli taşa benzeterek ayıran uzmanlar kadınların çoğunlukla soğuk yaklaştığı bronz seksi yorgun çiftler için özellikle öneriyor. Bildiğiniz gibi kadınlarda orgazm olma süresi uzun sürerken erkekler çok daha hızlı ereksiyon olup boşalıyor. Orgazm olamayan kadın ise bedensel ve mental olarak rahatlamadığı için mutsuz oluyor. Bronz seks ise çiftler için güzel bir alternatif olabilir.

Ön sevişme destekli yaklaşık 1 saat süren seks altın seks; yarım saat ya da 20 dakika süren sekse gümüş seks denirken; 3 ile 5 dakika arasında süren seks ise hızlı seks yani bronz seks olarak adlandırılıyor. Bronz seks ile yorgun olan erkeğin hızlı bir biçimde erekte olduktan sonra kısa sürede boşalması sağlanır. Kadınlar bu sürede maalesef orgazm olma ihtimalleri az olduğu için genelde bronz seksi tercih etmezler. Fakat erkeğini fazla yormadan mutlu etmek isteyen kadınlar bronz seksi tercih edebilir.

4. Oral Seksi Tercih Edin

Oral seks tamamen çift arasındaki güven ve samimiyet ile gelişir. Eğer yorgunsanız seks için iyi bir alternatif olarak oral seksi tercih edebilirsiniz. Partnerlerin birbirlerine oral seks yaparak boşalma sağlayabilirler. Bu daha az yorucu ve efor sarf edici olacaktır. Partnerler oturur pozisyonda ya da uzanır pozisyonda oral seks yapılabilir. Kişilerin isteğine bağlı olarak oral seks orgazm oluncaya kadar devam ettirilir ya da iyice uyarılan partnerler cinsel birleşme ile oral seksi tamamlayabilir. Yorgun çiftler için oldukça doyurucu ve rahat bir alternatif olarak oral seks denenebilir.

Cinsel İlişki Sonrası Yapılması Gerekenler

Yorgun olmanız ve enerjik olmanız güzel ve doyurucu bir sekse engel değildir. Fakat tutum ve davranışlar kişiler arasındaki seksin kalitesini etkiler. Cinsel ilişki sonrasında yapılması gereken bazı şeyler vardır. Bunlara dikkat etmeniz halinde bir seksi mutlu bir şekilde sonlandırmış olursunuz. Eğer çocuk istemiyorsanız mutlaka korunun. Cinsel ilişki sırasında sadece kendinizin rahatlaması veya orgazmı için çabalamayın.

Öncelik partnerinizi rahat ettirmek ve mutlu etmek olsun. Bu durumda sizde o seksten haz alacak ve mutlu olacaksınız. Seks sonrası mutlaka partnerinizin hislerine yönelik olumlu konuşun. Seksi özel sözler söyleyerek ya da tutkulu bir öpücük ile sonlandırmak çok güzel olacaktır. Bunun yanında seksten sonra beraber duş almak ve bir şeyler atıştırmak güzel bir paylaşım olur. Ayrıca yorgun düşüp uykunuz geldi ise partnerinize sarılarak uyumanız seksi özel kılar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.