Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Yüz Bakımı Yöntemleri

Sürekli göz önünde bulunan cildimiz en değerli varlığımızdır. Ne yazık ki tüm yaşamımız boyunca her türlü zararlı etkilere maruz kalır.

Cildimiz gün geçtikçe eski diriliğini ve pürüzsüzlüğünü kaybeder. Yaşımız ilerledikçe yüzümüzde birtakım sıkıntılar meydana gelebilir. Güneş ışınları, havada bulunan toz bulutları derken cildimiz ışıl ışıl olmayabilir. Fakat bazı yöntemler ile cildimizi eski ışıltısına kavuşturmak mümkün. Yüz bakımımızı eksiksiz bir şekilde yaparsak hala daha cildimizi koruyabiliriz. Öncelikle her sabah uyandığımızda ve her gece yatmadan önce yüzümüzü temizlemeliyiz. Bunun yanında farklı yüz bakım yöntemlerini de uygulayabiliriz.

Yüz Bakım Yöntemleri Nelerdir?

Yüz bakımı için bilinen binlerce yöntem vardır. Ancak hangi yüz bakım yöntemi hangi cilde sahip olanlara göre bu pek bilinmez. Herkesin cilt tipi birbirinden farklı olduğu için kendi cildimize en uygun yüz bakım yöntemini tercih etmeliyiz.

1. Oksijen Bakımı

Oksijen bakımı olarak bilinen yüz bakım yöntemi birçok kişinin merak ettiği yüz bakımıdır. Sivilce, akne, siyah nokta gibi pek çok cilt sorununun çözümü için artık lazer tedavisi ve ışın tedavisi gibi yöntemler kullanılıyor. Belirli seans aralıklarına bölünen bu zaman diliminde cilt bakımları yapılır. Fakat herkes bu seans ile bakım sürecinin bitmesinden sonraki zaman diliminde ne yapması gerektiğini merak eder. İşte bu aşamada da oksijen yüz bakımını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Bir doz oksijen bitkisel özleri, mineralleri ve vitaminleri cildin bunlara ihtiyaç duyduğu bölgelere taşır. Bu nedenle cildimizin oksijen bakımına ihtiyacı bir hayli fazladır. En önemlisi de oksijenin cilde nüfuz ederek, cilt fonksiyonlarını gerektiği gibi çalıştırıp, daha sağlıklı ve daha aydınlık bir cilt elde etmeye yardımcı olmasıdır. Zayıf kan ve oksijen uygulamasına azami katkıları vardır. Yüzde bulunan kılcal damarların açılmasını sağlar. Bu nedenle cilt yüzeyinde meydana gelebilecek olan kırışıklıkları da önlemiş olur. Aynı zamanda yüzünüzde oluşabilecek olan sivilce ve aknelerin de kısa zamanda kaybolmasını sağlar.

2. Antioksidan Yüz Bakımı

Antioksidan yüz bakımı etrafta bulunan mikropları öldürmek için tercih edilen bir bakım yöntemidir. Gün içerisinde gözle görünmeyen binlerce mikrop ve toz bulutları bulunur. Bunların her birini yüzümüz istem dışı olarak toplar. Bunlardan arınmak için de yüzümüzün antioksidan bakıma ihtiyacı vardır. Antioksidan bakım için A ve C vitaminleri, yeşil çay, nar, kabak gibi besinler gereklidir. Bu sıralanan besinler antioksidan açısından çok yoğundur. Bu nedenle cildinizin daha aydınlık görünmesine katkıda bulunabilirsiniz.

3. Lazer Bakımı

Son zamanların en etkili ve de en gelişmiş yöntemlerinden biri lazerdir. Teknolojik gelişmelerin de yaşanması ile beraber lazer yöntemi yüz bakımı için çok tercih edilir. Lazer yöntemi ile siyah noktalar temizlenir ve yağlı görünümden uzaklaştıran bir bakımdır. Düzenli olarak tedavilere gidilerek cildin uzun süreli temizliği sağlanabilir.

4. Evde Yüz Bakım Yöntemleri

Yukarıda belirtilen yüz bakım yöntemlerine ek olarak evde hazırladığınız farklı yöntemler sayesinde de güzel ciltlere sahip olabilirsiniz. Özellikle de yapılan makyajlar sonucunda cilt çok fazla hasar görür. Düzenli olarak yüz bakımınızı yaparak hayal ettikleri mükemmel ciltlere sahip olabilirler. Yukarıda belirtilen yüz bakım yöntemlerini yaptırmanın yanında pek çok doğal malzemeleri de kullanabilirsiniz.

Evde hazırlayabileceğiniz yüz bakım yöntemlerinden ilki salatalıktır. Salatalık cildin daha gergin görünmesini sağlar. Bu nedenle her gün yüzünüze salatalık ile maske yapabilirsiniz.

İkinci bir yüz bakımı için biraz bal kullanmanız gerekecektir. Sadece balı yüzünüzde kullanarak daha aydınlık bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yüzünüze buhar tutup tüm gözeneklerin açılmasını ve yüzünüzün ferahlamasına yardımcı olabilirsiniz. İşte bu şekilde yüz bakım yöntemleri oldukça uygun bir hale gelmiş olur. İllaki hazır temizleme ürünlerini kullanmayı tercih ederseniz de su bazlı temizleyicileri tercih etmeniz sizlerin yararına olacaktır. Bu tür temizleyiciler cildinizin nefes almasını sağlar ve uzun süre cilt koruması sağlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.