Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Yüzümüzdeki Sivilceler Bize Bir Şeyler Anlatmak İstiyor!

Sivilceler deri üzerinde meydana gelen çeşitli oluşumlar olarak tanımlanabilir. Sivilcelerin çok farklı sebepleri olabilir. Genellikle ergenlik döneminde en çok yaşanan problemlerden biri. Hem kadınlara hem de erkeklere genellikle estetik açıdan sorun yaşatırlar. Ama aslında sivilcelerin yüzümüzde çıkmasının çok daha farklı anlamları olabilir. Yani sivilceler yüzümüzde vücudumuzdaki hastalıklarla ilgili dikkat etmemiz gerektiğini söylüyor olabilir. O yüzden gelin birlikte hangi bölgede çıkan sivilcelerin ne gibi bir mesajı olabilir detaylı olarak inceleyelim.

1. Burun

Burnumuzdaki sivilcelerin kalp sağlığımız ile bir ilişkisi olabilir. Tabii burnumuzda çıkan tüm sivilceleri buna bağlayamayız ancak böyle etkileri de oluyor zaman zaman. Aynı zamanda burundaki ve burnun etrafındaki sivilceler yüksek tansiyon probleminden de bizi haberdar ediyor olabilir. Bu yüzden enerji içecekleri tüketmeyi mutlaka sonlandırmalısınız. Bunun yerine bol bol sebze ve meyve tüketmeye özen göstermelisiniz.

2. Çene

Çenemizde zaman zaman çıkan sivilceler ağırlıklı olarak bağırsaklarımızdaki bir sorundan kaynaklı olarak ortaya çıkabilir. Bu durum bazen bir sindirim problemi olabileceği gibi bazen de bağırsakların çalışma fonksiyonlarındaki değişimden de kaynaklanıyor olabilir. O nedenle bağırsak sağlığınıza mutlaka özen göstermelisiniz. Bu konuda sütlü ve yağlı besinleri tüketmemeye özen göstermenizi önerebiliriz.

3. Alt Yanak

Bazı kişilerin özellikle alt yanaklarında yoğun olarak sivilceler bulunur. Aslında bu sivilcelerin sebeplerinden bir tanesinin ağız sağlıksızlığı ve dişlerdeki sorun olduğunu söylemek mümkün. Eğer ağız bakımınıza ve diş sağlığınıza yeteri kadar özen göstermiyorsanız mutlaka dikkat etmenizi öneririz. Bu nedenle alt yanak bölgenizdeki sivilcelerin önüne geçmek için mutlaka her gün düzenli bir şekilde dişlerinizi fırçalamaya özen gösterin. Bunun dışında ağız bakımınız için de biraz daha fazla çaba sarf etmelisiniz. Aynı zamanda yalnızca dişleriniz fırçalamak ya da ağız bakım suları kullanmak da yeterli olmayacaktır. Bunun yanı sıra şekerli yiyeceklerden ve şekerli içeceklerden de mutlaka uzak durmalısınız. Yani sivilceler yalnızca çekirdek kaynaklı olarak ortaya çıkmıyor.

4. T Bölgesi

T bölgesinde yoğun olarak görülen sivilcelerin ise genellikle sebebi karaciğer ile alakalı olur. Zaten karaciğer rahatsızlıkları cildimizde direkt olarak belirgin bir şekilde kendini gösterir. Bu yüzden bizim tavsiyemiz karaciğerinizin sağlıklı kalması ve cildinizdeki sivilcelerin azalması için sağlıklı beslenmeye özen göstermeniz olur. Aynı zamanda eğer yoğun bir şekilde alkol tüketiyorsanız da alkol tüketiminizi bir miktar da olsa azaltmanızı öneririz. Bu konuda kendinize günlük ya da haftalık sınırlar koyabilirsiniz.

5. Alın

Alın bölgesinde sivilce başta ergenlik çağındaki gençler olmak üzere hemen hemen herkeste yoğun bir şekilde görülebilir. Bunun pek çok sebebi olabilir ancak en belirgin nedenleri arasında sindirim sisteminin zayıflamış olması vardır. Aynı zamanda bu durum vücudunuzun çok fazla susuz kaldığının da bir göstergesi olabilir. O nedenle sivilceleri en aza indirmek için bol miktarda ve düzenli olarak su içmeye özen göstermelisiniz. Ancak tabii bu da yeterli olmayacaktır tek başına. Bunun yanı sıra gazlı içeceklerden ve kafeinli içeceklerden de mutlaka uzak durmalısınız. Kafein ve gazlı içecekler cildimize en büyük zararı veren yiyecekler arasında gösterilebilir.

Yüzdeki Sivilceler Nasıl Geçirilmeli?

Eğer yüzünüzde çıkan sivilceler konusunda fazla hassassanız muhtemelen pek çok farklı yöntem denemişsinizdir. Eğer hala daha geçiremiyorsanız mutlaka bazı şeyleri yanlış yapıyor olmalısınız. Bu yüzden size bazı önemli ipuçları vereceğiz.

Öncelikle ilk olarak mutlaka beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor. Hemen ve çok acil bir şekilde kendinize sağlıklı bir beslenme programı hazırlamalısınız. Bu beslenme programının içinde sivilceleri kurutmaya yönelik sağlıklı yiyecekler mutlaka bulunmalı. Bunun yanı sıra beslenme programınıza kesinlikle sivilce yapan çok sağlıksız gıdaları almamalısınız.

Öte yandan cildinize illa pahalı kozmetik ürünleri uygulamak zorunda değilsiniz. Bunların yerine evde yapacağınız çok sağlıklı ve doğal kürler ile de kendi kendinize sivilce tedavisi uygulayabilirsiniz.

Sivilceler zaman zaman stres ile beraber daha da şiddetli bir hale gelebiliyor. Bunun önüne geçmek için de düzenli olarak yoga gibi kendiniz rahatlatacak aktivitelere yönelmenizi öneririz.

Hangi müdahaleyi uygularsanız uygulayın cildinize kesinlikle çok fazla baskı yapmamalısınız. Aksi takdirde cildinizde geri dönüşü olmayan lekeler kalabilir. Bu yüzden kullanacağız her doğal ürünü cildinize çok nazik hareketler ile uygulamalısınız.

Eğer tüm müdahalelerinize rağmen sivilceleriniz geçmiyorsa nihayetinde bir doktora gitmeniz gerekebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.