Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Yüzünüzdeki Hangi Sivilce Ne Anlama Geliyor?

Daha çok ergenlik çağında olanlarda görülse de sivilcelere her yaşta rastlamak mümkün. Yüz güzelliğini bozması ve kişinin güzellik konusundaki özgüvenini sarsması ile kimi zaman moral bozucu sonuçlar doğuran sivilceler, dünyanın birçok noktasında sık şekilde karşılaştığımız cilt problemleridir. Yüzde çıkan sivilcelerin yok edilmesi için yüzlerce çalışma yapıldı, milyarlarca lira değerinde kozmetik ürün satışı gerçekleşti.

Bu kadar moral bozucu sonuçlara sebep olan yüzümüzdeki sivilceler bir anlama geliyor mu? Yüzümüzdeki sivilcelerden yola çıkarak sağlık durumumuz hakkında fikir sahibi olabilir miyiz? Bu soruların cevabını öğrenmek için hemen aşağıda yer alan yüz haritasındaki numaralı bölgelerden hangilerinde sivilceniz olduğunu tespit edin. Her bölge sağlıkla ilgili ayrı bir sonuç taşıyor ve aşağıdaki açıklamalar yardımıyla sivilcenizin ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

Önemli noktaya geçmeden hatırlatmak isteyelim; aşağıda yer alan hangi sivilcenin hangi sağlık problemine işaret ettiği ile alakalı bilgiler yüzde yüz geçerli olmamakla birlikte kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Fikir amaçlı inceleyebileceğiniz bu bilgileri kesinleştirmek için doktorunuza görünmeyi ihmal etmeyin.

1. Sindirim sistemi için 1-2 numaralı bölgeler

Eğer ki 1 ve 2 numaralı bölgelerde sivilceniz varsa sindirim sistemi ile alakalı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Bu yüzden fast food tüketimini daha az seviyelere düşürmeli, mümkünse hayatınızdan tamamen çıkarmalısınız. Yağ alımını da azaltarak beslenme alışkanlıklarınızı doğal ürünlere çevirip, buna ek olarak sıvı tüketimini artırarak bu sivilcelerden kurtulmak sizin elinizde.

2. Karaciğer için 3 numaralı bölge

3 numaralı bölgede sivilceleriniz varsa bu size karaciğerinizle alakalı bir probleme sahip olduğunuzu anlatıyor olabilir. Karaciğer sorunlarından kurtulmak için alkol tüketiyorsanız bu alışkanlıktan ayrılmanız gerekiyor. Aynı zamanda bol yağlı yemeklerden de uzak durmalısınız ve mandıra ürünlerini daha az tüketmeye başlamalısınız.

3. Böbrek için 4-5 ve 7-8 numaralı bölgeler

Yüzünüzde 4 ve 5 numaralı bölgeleri kapsayan alan içerisinde, yani göz çevrelerinde ya da 7 ve 8 numaralı bölgelerde, yani kulağınıza yakın kısımda veya kulak bölgesinde sivilceniz bulunuyorsa bu durum vücudunuzun susuz kaldığını ve sıvı kaybı yaşadığını söyler.  Böbreklerinizi bol su içerek daha iyi çalıştırabilir ve bu bölgelerdeki sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

4. Kalp için 6 numaralı bölge

Görselde gördüğünüz gibi 6 numaralı bölgede, yani burnun üzerinde kalan kısımda sivilceye sahipseniz B vitamini konusunda eksiklik çekiyor olabilirsiniz. Aynı zamanda tansiyon yükselmesi yüzünden de 6 numaralı alanda sivilce çıkabilir. Bu sorundan kurtulup söz konusu bölgedeki sivilceleri yok etmek için acı ve baharat içeren yiyecekleri yemeyi bırakmanız sizin yararınıza olacaktır. Eğer çok et tüketen biriyseniz et tüketimini de azaltmalı, oksijeni bol olan açık ortamlarda temiz havayı içinize çekerek kendinizi rahatlatmalısınız. Diğer taraftan kolesterol seviyeniz de alarm veriyor olabilir ve bu alarm durumundan kurtulmak için sağlıklı beslenmeye başlayabilir, bu konuda bir uzmandan destek alabilirsiniz.

Bir diğer ihtimal ise bu alandaki sivilcelerin gözenekleri tıkayan makyaj malzemeleri yüzünden oluşmuş olmasıdır. Buna sebep olacak seviyede makyaj yaptığınızı düşünüyorsanız bu konuyu yeniden gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

5. Solunum sistemi için 9-10 numaralı bölge

Yüzünde 9 ve 10 numaralı alanlar içerisinde sivilceleri olanlar solunum yollarıyla alakalı problemler yaşıyor olabilirler. Sigara kullanımı veya solunum yoluyla alakalı alerjik meseleler yüzünden bu bölgelerde akne oluşumuna rastlanabiliyor.

Eğer sigara içen birisi değilseniz ve herhangi bir alerjik durumunuz yoksa, aşırı sıcak havalarda dışarıda durmamanız ve yaz aylarında sıcaklar bastırdığında serinletici yiyecek ve içeceklerden faydalanmanız sizin için iyi olur. Diğer taraftan bedenin asidik yoğunluğa sahip olmasına neden olan gıdaların tüketiminden uzak durup vücudu alkalik seviyede tutmanız gerekiyor. Bedeninizi asidik yapan gıdalar arasında süt ürünleri, kafein, et ve şeker gibi maddeler bulunuyor. Bunları daha az tüketirseniz asidik seviyedeki bedeninizin alkalik hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bu bölgelerde sivilce oluşmasının bir başka sebebi ise yanakların sıklıkla temas halinde olduğu telefon kılıflarının ya da yastıkların temiz olmaması olabilir.

6. Hormonlar için 11-12 numaralı bölgeler

Hormonsal değişikliklerin yaşanması yüzünden ya da stres sebepli ortaya çıkan sivilceler ise 11 ve 12 numaralı bölgelerde, yani çene ile dudak yanlarının altı arasında yer alan kısımda görülür. Stresten uzaklaşmanızı sağlayan faaliyetler ile meşgul olarak bu bölgedeki sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Diğer taraftan cildi temiz tutup sıvı alımını artırarak ve düzenli uyuyup bol lifli sebze yemekleri tüketerek de bu bölgelerdeki sivilcelerden daha hızlı kurtulmak sizin elinizde.

7. Mide için 13 numaralı bölge

Mide ile alakalı sorun olabileceğine işaret eden 13 numaralı bölgede sivilceleriniz varsa lifli gıda tüketimini artırın ve toksin yüklemesini azaltın. Bu alanda karşılaştığınız sivilceleri önlemek adına sindirim sisteminizin güçlenmesini sağlayacak olan bitkisel çayları daha çok tüketmeye özen gösterin.

8. Hastalıklar için 14 numaralı bölge

14 numaralı alandaki sivilceler ya da kızarıklıklar ise bedeninizin savunma sisteminin bir hastalığa yakalanmamanız adına bazı bakteri ve virüslerle mücadele içinde olduğunu gösteriyor olabilir. Bu durumda hastalığa sebep olabilecek virüsleri bedeninizden atmaya yardımcı olacak tedavi yöntemleri ile bu alandaki sivilceleri yok edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.