Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Zeytinyağı ile Diş Beyazlatma

Dişlerimiz bizlerin en doğal aksesuarlarımızdan biridir. Yokluğunda kendimizi oldukça kötü hissettiğimiz ancak varlığında da pek kıymetini bilmediğimiz dişlerimizin renginde tükettiğimiz yiyecek, içecek ve kötü alışkanlıklarımıza bağlı olarak sararmalar oluşur. Diş kemiğinin giderek çürümesi ile birlikte dişin en dış tabakası da bu olaydan nasibini alır. Bunun haricinde kişi sindirim işleminin ilk adımı olan çiğneme işleminde de zorluk çeker. Dişlerimizi sağlıklı bir şekilde korumaya özen göstermeli ya da doğal yöntemlere başvurmalıyız. Zeytinyağı alternatif tıbbın demir başı diyebiliriz. Zeytinyağını dişleriniz için nasıl kullanabileceğinizi merak ediyor ya da doğal yöntemler ile dişlerimizi beyazlatmak istiyorsanız yazımızın devamını okumanız yeterli olacaktır.

Zeytinyağı ile Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Zeytinyağı ile diş beyazlatma yöntemi kulağa pek mantıklı gelmese de sizler de sonuçlarını görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Zeytinyağını tek başına kullanacağınız gibi türlü karışımların içerisine de döküp bu şekilde de dişlerinizi beyazlatmayı tercih edebilirsiniz. Biz sizlere tek başına nasıl sonuç vereceğinden bahsedeceğiz. Zeytinyağını kullanırken dikkat etmeniz gereken husus dişlerinizin tamamına eşit bir şekilde dağıldığından emin olmaktır. Bir parça pamuğun üzerine bir kaç damla zeytinyağı dökün. Daha sonrasında ise bu pamukla dişlerinizin tamamını diş fırçalama işleminden önce uygulayın. Ardından dişlerinizi bir diş macunu ile fırçalayın. Oldukça kolay olan bu işlemle birlikte dişlerinizi hem olduğundan daha parlak hem de olduğundan daha beyaz görünecektir. Zeytinyağı ile diş beyazlatma yöntemi pek bilinmeyen ancak herkesin günde iki kez uygulaması gerektiği bir yöntemdir.

Zeytinyağı ile Diş Beyazlatma İşlemi Zararları

Ceviz ile Diş Beyazlatma

Oldukça doğal olan bu yöntemin aslına bakıldığında pek fazla riski yoktur. Diğer cerrahi müdahalelere nazaran oldukça etkili ve verimli bir yöntem olan zeytinyağı ile diş beyazlatma yöntemi her yaş grubunca yapılabilir. Kişi normalde dişlerinin daha sağlıklı görünmesi ve ağız bakımını yapmak için en az günde iki kez dişlerini fırçalamalıdır. Dişlerini fırçalarken doğal bir diş macunu seçmelisiniz. Bunun haricinde bu işlemden önce pamuğa yeterince ve kararınca zeytinyağı döktüğünüzden emin olun. Aksi halde ağızdan gitmeyen bir yağlılık hissi olabilir. Bu nedenden dolayı dişlerinizi daha sert bir şekilde fırçalamak zorunda kalabilirsiniz. Bu da diş minenizin zarar görmesine neden olur. Diş minesini korumak için yaptığınız bu yöntemin etkili olabilmesi adına zeytinyağı miktarını abartmadan dişlerinize yedirmeniz gerekiyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.